Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

10 kierujących straciło prawo jazdy

10 kierujących straciło prawo jazdy

Policjanci z jasielskiej drogówki ujawnili 10 kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Niechlubny rekordzista mknął aż 130 km/h.

Na siedzeniu radiowozu czapka policjanta ruchu drogowego oraz ręcznym miernik prędkości

W ubiegły weekend funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle kontrolowali prędkość kierujących pojazdami. Szczególną uwagę zwracali na przypadki przekroczeń określonych limitów na drogach krajowych oraz wojewódzkich naszego powiatu.

W trakcie służby policjanci ujawnili aż 10 kierujących, którzy zdecydowali się przekroczyć dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Mundurowi zatrzymywali kierowców na drodze krajowej nr 28 w Przysiekach oraz Siepietnicy, a także na drodze wojewódzkiej nr 993 w Nowym Żmigrodzie na ul. Dukielskiej.

Niechlubnym rekordzistą minionego weekendu okazał się 56-letni obywatel Francji, który swoim bmw w Siepietnicy poruszał się z prędkością 130 km/h, w miejscu gdzie limit wynosi 50 km/h. Kierowca został ukarany mandatem w kwocie 2500 zł oraz tak jak w pozostałych 9 przypadkach, zostało mu zatrzymane prawo jazdy na 3 miesiące.

Policja po raz kolejny apeluje o przestrzeganie określonych limitów prędkości. Wakacje oraz słoneczna pogoda sprzyją szybkiej jeździe. Pamiętajmy jednak, aby na drodze zachowywać się odpowiedzialnie i świadomie, by każdy z nas dojechał bezpiecznie do celu.

dl

Portal miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które są niezwiązane z tematem, zawierają wulgaryzmy, reklamy czy też treści obrażające inne osoby. Użytkowniku ponosisz odpowiedzialność za treść swoich komentarzy zgodnie z Polskim Prawem oraz normami obyczajowymi.

50000 Pozostało znaków