Radiowóz policyjny

2 godziny szaleństwa i mandaty na kwotę 4600 zł

Niezwykle lekkomyślnym zachowaniem, wykazał się 27-latek, który kierował oplem. W ciągu dwóch godzin otrzymał mandaty na łączną kwotę 4600 zł, a na jego konto trafiło 22 punkty. Za zbyt szybką jazdę w obszarze zabudowanym oraz niewłaściwy stan techniczny pojazdu, policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny samochodu.

We wtorek po godz. 18, w Siepietnicy, na drodze krajowej nr 28, policjanci z jasielskiej grupy „SPEED” kontrolowali jednego z uczestników ruchu, który nieznacznie przekroczył dopuszczalną prędkość. W trakcie interwencji, obok ich radiowozu przejechał osobowy opel. Kierujący tym pojazdem, po minięciu policyjnego patrolu świadomie, gwałtownie przyspieszył, lekceważąc ograniczenie prędkości.

Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny samochodu

Mundurowi zmierzyli jego prędkość. Urządzenie wskazało 90 km/h, w miejscu, gdzie limit wynosi 50 km/h. Natychmiast udali się za oplem. Kierującym okazał się być mieszkaniec gminy Pilzno, który z rodziną wybrał się na kręgle. Dla mężczyzny, nie było to pierwsze wykroczenie w ostatnim czasie, związane z przekroczeniem przez niego prędkości. W związku z recydywą, otrzymał mandat w wysokości 1600 zł, a na jego konto trafiło 9 punktów. Policjanci zatrzymali także dowód rejestracyjny opla, za niewłaściwy stan techniczny pojazdu.

Po niespełna dwóch godzinach, w Święcanach, funkcjonariusze dokonali pomiaru prędkości tego samego opla, który jechał za szybko o 52 km/h w obszarze zabudowanym. Za kierownicą znowu siedział 27-letni mieszkaniec gminy Pilzno. Mężczyzna w związku z recydywą został ukarany mandatem w kwocie 3000 zł i 13 punktami.

Ponadto mundurowi zatrzymali kierowcy prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Teraz czeka go również ponowny egzamin na prawo jazdy, ponieważ mężczyzna miał już wcześniej zgromadzoną dużą liczbę punktów karnych na swoim koncie.

dl