Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Featured

Złóż deklarację o źródłach ogrzewania budynków

deklaracjaKażdy właściciel czy zarządca budynku, w którym znajduje się źródło ciepła musi złożyć deklarację o źródłach ogrzewania budynku.

Główny Urząd Nadzoru Budowlanego przypomina, że jest to ustawowy obowiązek, a jego niewypełnienie grozi karą do 5000 zł.

Uwaga: Ankieta wypełniana rok temu przez mieszkańców Jasła nie zwalnia od obowiązku wypełnienia deklaracji!

Deklarację można złożyć na dwa sposoby:
elektronicznie, przez stronę www.ceeb.gov.pl wykorzystując do tego profil zaufany, e-dowód albo podpis kwalifikowany
w wersji papierowej, składając ją osobiście w punkcie informacyjnym Czyste Powietrze przy ul. Sokoła 8 lub w Urzędzie Miasta w Jaśle, ul. Rynek 12, albo wysyłając ją tradycyjną pocztą.

Do kiedy złożyć deklarację?

dla źródeł ciepła i spalania paliw uruchomionych przed 1 lipca 2021 r. – to 30 czerwca 2022 r.
dla źródeł ciepła i spalania paliw uruchomionych po 1 Lipca 2021 r. – 14 dni od dnia uruchomienia

Dodatkowe informacje, wzory formularzy, instrukcje, pytania i odpowiedzi znajdują się pod adresem: https://www.gunb.gov.pl/strona/centralna-ewidencja-emisyjno%c5%9bci-budynkow
Mieszkańcy Jasła mogą w tej sprawie kontaktować się dodatkowo z punktem informacyjnym „Czyste Powietrze” utworzonym przez Urząd Miasta w Jaśle. Punkt znajduje się przy ul. Sokoła 8, w sąsiedztwie Kina JDK Syrena.
Urząd Miasta w Jaśle

Portal miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które są niezwiązane z tematem, zawierają wulgaryzmy, reklamy czy też treści obrażające inne osoby. Użytkowniku ponosisz odpowiedzialność za treść swoich komentarzy zgodnie z Polskim Prawem oraz normami obyczajowymi.

50000 Pozostało znaków