Black frider tworzenie stron internetowych Jasło

Zima ponownie zaatakowała!

IS 744Nocne opady śniegu sparaliżowały miasto i przyczyniły się do wielu niedogodności, zarówno dla kierowców, jak i pieszych.

Problem stanowi przemieszczanie się po chodnikach, które nie są odśnieżone. Osoby starsze zmuszane są do skakania nad zwałami śniegu chcąc przejść przez jezdnię. Jak informuje nas UMJ, na terenie Jasła pracują wszystkie pługi.
Niestety synoptycy nie zapowiadają na weekend poprawy pogody. Przed nami bardzo śnieżny weekend. Większość imprez została odwołana, również zajęcia pozalekcyjne dzisiaj się nie odbędą.

sn8566291Samochody ciężarowe stoją w miejscu, utrudniając innym przejazd. Nagły powrót zimy stanowi dziś dla wielu z naszych mieszkańców poważne problem.
Nawet 40 centymetrów śniegu spadło w południowej Polsce. Paraliż trwa nadal. Nie tylko województwo podkarpackie ale również małopolskie i lubelskie przeżywają prawdziwy atak zimy. Część podkarpackich szkół odwołała lekcje. Opady mają trwać przez cały dzień. W Jaśle ,,pod śniegiem” wielu mieszkańców miało problem z dotarciem na czas do pracy czy też szkoły.

IS 748Nie tylko Polskie miasta borykają się z atakiem zimy. Na Węgrzech od świata odciętych jest kilkadziesiąt wiosek. Sto tysięcy ludzi jest bez prądu.
Obfite opady śniegu i silny wiatr bardzo utrudniają ruch na drogach Podkarpacia. Wczoraj doszło do bardzo wielu wypadków i kolizji. Nikt nie zginął. Około 20 osób zostało rannych. Ciężarówki miały kłopoty z pokonaniem niektórych wzniesień. W wielu miejscach tworzyły się ogromne korki. Drogowcy przewidują, że jeśli śnieg nie przestanie padać, sytuacja jeszcze się pogorszy.

Anna Dziura

Komentarze obsługiwane przez CComment