Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Featured

Zasłużeni dla kultury powiatu jasielskiego wyróżnieni

Zasłużeni dla kultury powiatu jasielskiego wyróżnieniJedenastu artystów regionalnych i lokalnych działaczy kulturalnych odebrało podczas wczorajszej sesji Młodzieżowej Rady Powiatu Jasielskiego tytuł „Zasłużony dla Kultury Powiatu Jasielskiego”.

Osoby te uprzednio zostały wytypowane przez młodzież wchodzącą w skład tejże rady. Spotkanie stanowiło również sposobność do wręczenia odznaczeń specjalnych, przyznanych przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Uroczysta sesja Młodzieżowej Rady Powiatu odbyła się 30 września br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Jaśle.Wielką galę rozpoczął chóruSoli Deo z I Liceum Ogólnokształcącego, potem nastąpiło uhonorowanie zasłużonych działaczy kultury.Osoby te uprzednio zostały wytypowane przez młodzież wchodzącą w skład tejże rady. Spotkanie stanowiło również sposobność do wręczenia odznaczeń specjalnych.
Obrady Młodzieżowej Rady Powiatu Jasielskiego, składającej się z 21 uczniów szkół ponadgimnazjalnych funkcjonujących na terenie powiatu, poprowadzili przewodniczący Dominik Ciupek oraz Anna Łącka z Zespołu Szkół Budowlanych w Jaśle.
W pierwszej części spotkania młodzież przybliżyła pokrótce wszystkim jego uczestnikom sylwetki wyróżnionych artystów regionalnych i lokalnych działaczy kulturalnych. Drugą jego odsłonę stanowiła ceremonia wręczenia tytułów i odznaczeń, którego dokonali Starosta Jasielski Franciszek Miśkowiczoraz przewodniczący Młodzieżowej Rady Powiatu Jasielskiego Dominik Ciupek.

30.09.15 sesja MRP (142)


Wśród wyróżnionych znaleźli się przedstawiciele każdej z gmin wchodzących w skład powiatu. Byli to:Antoni Bolek z Załęża (rzeźbiarz – gmina Osiek Jasielski), Jadwiga Chochołek z Zarzecza (przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Zarzeczu – gmina Dębowiec), Maria Cisoń z Dąbrówki (założycielka i prezes Stowarzyszenia Kobiet Gminy Brzyska „Liwoczanka” – gmina Brzyska), Maria Homlak z Brzezowej (poetka i pisarka ludowa– gmina Nowy Żmigród), Edward Lecheta z Jasła (nauczyciel języka polskiego, poeta, twórca i kierownik teatru młodzieżowego ArtExpress przy I Liceum Ogólnokształcącym w Jaśle – miasto Jasło), Inga Marczyńska z Bieździedzy (malarka ikon – gmina Kołaczyce), Barbara i Dariusz Mielczarkowie z Kotani (opiekunowie cmentarzy z I Wojny Światowej oraz drewnianych cerkwi w gminie Krempna, organizatorzy Krempniańskiej Parady Historycznej – gmina Krempna), Renata Podkulska z Trzcinicy (artystka ludowa, prowadzi mini-skansen z unikatowymi eksponatami z początku XX wieku – gmina Jasło), Bogusław Wojtunik z Umieszcza (muzyk, współzałożyciel i kierownik kapeli ludowej „Tarnowcoki” – gmina Tarnowiec), śp. Aram Shakhbazyan (ormiańskiego pochodzenia artysta specjalizujący się w rzeźbie i metaloplastyce, specjalizujący się w tematyce sakralnej, autor m.in. stacji drogi krzyżowej na Górę Liwocz – gmina Skołyszyn).
W sposób szczególny uhonorowany został pedagog i animator kultury z Jasła Bogusław Mastej, który otrzymałwyróżnienie przyznane przez Starostę w uznaniu za całokształt dokonań w tworzeniu i upowszechnianiu kultury w Powiecie Jasielskim.
W trakcie spotkania zostały wręczone nadane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaczenia: „Za opiekę nad zabytkami” dla Tomasza Kasprzyka oraz „Zasłużony dla kultury polskiej” dla księdza Piotra Kuźniara.

30.09.15 sesja MRP (3)


Gratulacje laureatom złożył Starosta Jasielski Franciszek Miśkowicz.
–Działalność kulturalna to działalność, która służy nam wszystkim, ubogaca nas, daje pewną wartość, która jest wartością nieocenioną. Duże znaczenie ma fakt, że to wyróżnienie jest Państwu wręczane w obecności młodzieży, która wchodzi w dorosłe życie. Myślę, że to bardzo dobry przykład dla tego pokolenia, które będzie działało w naszej społeczności. Serdecznie dziękuję Wam wszystkim za to co robicie dla nas i naszego środowiska. – powiedział.
W sesji oprócz radnych i osób, którzy przybyli na nią, by odebrać przyznane im tytuły i odznaczenia, uczestniczyli m.in. przedstawiciele władz powiatowych - Starosta Franciszek Miśkowicz, Wicestarosta Adam Kmiecik, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu w Jaśle Anna Bialik oraz burmistrz miasta Jasła Ryszard Pabian wraz z drugim zastępcą Elwirą Musiałowicz-Czech, wójt gminy Brzyska Rafał Papciak, dyrektorzy i kierownicy instytucji kultury z terenu powiatu, dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych, a także opiekunowie młodzieżowych radnych.

Portal miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które są niezwiązane z tematem, zawierają wulgaryzmy, reklamy czy też treści obrażające inne osoby. Użytkowniku ponosisz odpowiedzialność za treść swoich komentarzy zgodnie z Polskim Prawem oraz normami obyczajowymi.

50000 Pozostało znaków