Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Featured

Wigilia w ISP 12

Wigilia w ISP nr 12Tradycja uroczystej wieczerzy wigilijnej jest bardzo mocno zakorzeniona w polskich sercach.

Aby stało się jej zadość, 20 grudnia nauczyciele Integracyjnej Szkoły Podstawowej Nr 12 w Jaśle przygotowali wigilię dla uczniów klas I - III oraz IV – VI. Uroczyście przystrojona z tej okazji aula podkreślała wyjątkowy charakter spotkania. O nadchodzącym Bożym Narodzeniu przypominały pięknie udekorowane choinki oraz płonące lampki. Odświętnie ubrane dzieci zajęły miejsca przy nakrytych białymi obrusami stołach, na których nie zabrakło sianka.

Wigilia w ISP 12


Wigilia w ISP 12


W świąteczne klimaty wprowadziła zebranych piękna opowieść babci dla swojej wnuczki. Ilustrację dla niej stanowiły rozgrywające się na scenie jasełka. Przedstawienie koncentrowało się wokół historii o czwartym królu, który wyruszył do Betlejem, aby pokłonić się Bożej Dziecinie. Przybyli tam wcześniej ze swymi bogatymi darami trzej mędrcy. Czwarty władca także miał dary dla Jezusa, ale rozdał je po drodze ubogim i stanął przed szopką z pustymi – jak mu się wydawało - rękoma. Maryja doceniła jednak dobre serce króla i zaprosiła go do środka, aby mógł oddać pokłon Jezusowi. Pokazała tym samym, że dobro uczynione innym miłe jest Dzieciątku, a słowa: „na próżno Chrystus rodzi się w żłobie, jeśli się nie narodzi w Tobie…” niosą głębokie przesłanie.

Wigilia w ISP 12


Wigilia w ISP 12


Pełnej świątecznej magii inscenizacji w wykonaniu uczniów klas IV-VI towarzyszyły piękne kolędy i pastorałki. Na zakończenie jasełek młodzi artyści złożyli zebranym serdeczne życzenia świąteczne. Pani dyrektor Aleksandra Zajdel- Kijowska również życzyła wszystkim spokojnych, rodzinnych świąt i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.
Po wspólnym kolędowaniu przyszedł czas na wieczerzę poprzedzoną łamaniem się opłatkiem z kolegami, koleżankami i nauczycielami.
Spędzone wspólnie chwile były naprawdę wyjątkowe. Pięknie podsumowują je słowa Ludwika Jerzego Kerna:

„Za gardło chwyta nas wzruszenie
I łezkę mamy w oku…
Szkoda, że Boże Narodzenie
Jest tylko raz do roku.”

ISP nr 12

50000 Pozostało znaków