Black frider tworzenie stron internetowych Jasło

Uważajmy na włamywaczy!

miastojaslo.pl363Okres wiosenno-letni to czas, w którym aktywniejsze są grupy złodziei mieszkaniowych. W minionych tygodniach Policja odnotowała kilka włamań do domów i mieszkań na terenie powiatu jasielskiego.

Mając na uwadze powyższe zagrożenie, apelujemy do mieszkańców o zwiększoną czujność. Namawiamy do zwracania uwagi na obce osoby w pobliżu domu i do współdziałania z Policją na rzecz ograniczenia tego zagrożenia.
Policjanci pod nadzorem prokuratury pracują nad wykryciem sprawców włamań, do których doszło w ostatnim czasie na terenie powiatu jasielskiego. Złodzieje wykorzystując nieobecność domowników wyłamywali okno lub drzwi i po wejściu do środka budynku przeszukiwali pomieszczenia, zabierając głównie złotą biżuterię i pieniądze. W związku z tym zagrożeniem namawiamy do większej dbałości o bezpieczeństwo i właściwe zabezpieczenie swojej własności.

miastojaslo.pl361Pamiętajmy, że każde dodatkowe zabezpieczenie mieszkania oraz przechowywanych w nim wartościowych przedmiotów utrudnia złodziejowi „pracę” i powoduje, że traci cenny dla niego czas, podczas jego pokonywania. Prowadzi to często do rezygnacji z dokonania przez niego przestępstwa.
Z policyjnych doświadczeń wynika, że złodzieje bardzo rzadko decydują się na rabunek w ciemno, a domy, mieszkania nie są wybierane przypadkowo. Przed włamaniem przeprowadzają rozpoznanie terenu, obserwują budynek, sprawdzają jego zabezpieczenia, poznają przyzwyczajenia domowników oraz ich plany związane z czasowym wyjściem z mieszkania.
Dlatego należy zwracać uwagę na to co dzieje się w pobliżu naszego domu i domu sąsiada, jeżeli zauważymy coś niepokojącego należy powiadomić Policję. Jeśli w pobliżu są podejrzani ludzie, starajmy się zapamiętać ich wygląd, zapisać numer rejestracyjny pojazdu, którym się poruszają, lub inne szczegóły. Każda informacja, nawet z pozoru błaha może mieć bardzo ważne znaczenie w zatrzymaniu złodziei.
Będąc świadkami, nie bądźmy obojętni. Nasza aktywna postawa - zaalarmowanie Policji, może zapobiec przestępstwu lub przyczynić się do schwytania sprawców włamań. Takie wspólne działanie ma wszędzie bardzo duże szanse powodzenia w walce z przestępczością. Nie wahajmy się zadzwonić pod nr 997 lub nr telefonu zaufania 13 44 38 370.

KPP Jasło

Komentarze obsługiwane przez CComment