Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Uważajmy na włamywaczy!

miastojaslo.pl363Okres wiosenno-letni to czas, w którym aktywniejsze są grupy złodziei mieszkaniowych. W minionych tygodniach Policja odnotowała kilka włamań do domów i mieszkań na terenie powiatu jasielskiego.

Mając na uwadze powyższe zagrożenie, apelujemy do mieszkańców o zwiększoną czujność. Namawiamy do zwracania uwagi na obce osoby w pobliżu domu i do współdziałania z Policją na rzecz ograniczenia tego zagrożenia.
Policjanci pod nadzorem prokuratury pracują nad wykryciem sprawców włamań, do których doszło w ostatnim czasie na terenie powiatu jasielskiego. Złodzieje wykorzystując nieobecność domowników wyłamywali okno lub drzwi i po wejściu do środka budynku przeszukiwali pomieszczenia, zabierając głównie złotą biżuterię i pieniądze. W związku z tym zagrożeniem namawiamy do większej dbałości o bezpieczeństwo i właściwe zabezpieczenie swojej własności.

miastojaslo.pl361Pamiętajmy, że każde dodatkowe zabezpieczenie mieszkania oraz przechowywanych w nim wartościowych przedmiotów utrudnia złodziejowi „pracę” i powoduje, że traci cenny dla niego czas, podczas jego pokonywania. Prowadzi to często do rezygnacji z dokonania przez niego przestępstwa.
Z policyjnych doświadczeń wynika, że złodzieje bardzo rzadko decydują się na rabunek w ciemno, a domy, mieszkania nie są wybierane przypadkowo. Przed włamaniem przeprowadzają rozpoznanie terenu, obserwują budynek, sprawdzają jego zabezpieczenia, poznają przyzwyczajenia domowników oraz ich plany związane z czasowym wyjściem z mieszkania.
Dlatego należy zwracać uwagę na to co dzieje się w pobliżu naszego domu i domu sąsiada, jeżeli zauważymy coś niepokojącego należy powiadomić Policję. Jeśli w pobliżu są podejrzani ludzie, starajmy się zapamiętać ich wygląd, zapisać numer rejestracyjny pojazdu, którym się poruszają, lub inne szczegóły. Każda informacja, nawet z pozoru błaha może mieć bardzo ważne znaczenie w zatrzymaniu złodziei.
Będąc świadkami, nie bądźmy obojętni. Nasza aktywna postawa - zaalarmowanie Policji, może zapobiec przestępstwu lub przyczynić się do schwytania sprawców włamań. Takie wspólne działanie ma wszędzie bardzo duże szanse powodzenia w walce z przestępczością. Nie wahajmy się zadzwonić pod nr 997 lub nr telefonu zaufania 13 44 38 370.

KPP Jasło

Portal miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które są niezwiązane z tematem, zawierają wulgaryzmy, reklamy czy też treści obrażające inne osoby. Użytkowniku ponosisz odpowiedzialność za treść swoich komentarzy zgodnie z Polskim Prawem oraz normami obyczajowymi.

50000 Pozostało znaków