Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Featured

Uchwycone w szczegółach elementy światła, światło w przestrzeni cienia – jednym słowem mistrzostwo. Wystawa fotograficzna Foto Varia

IS DPP 000112 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Nowym Żmigrodzie odbył się wernisaż prac fotografików z jasielskiej sekcji fotograficznej, która działa przy Stowarzyszeniu Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego. FOTORELACJA

Sekcja ta liczy 11 osób. Na wystawie, która będzie czynna do 24 listopada 2013 roku można podziwiać 48 prac dużego formatu (50x70). Przedstawione prace ukazują wielkie oddanie artystów swojej pasji, są podsumowaniem efektów ich dotychczasowej pracy. Członkowie sekcji wywodzą się z różnych środowisk twórczych i charakteryzują się rozmaitymi stylami i tematami swoich prac – od portretów, przez pejzaż, aż do fotografii przyrodniczej i makro. Zdjęcia prezentują niezwykłą aurę i odrealniony klimat. Pomimo różnorodności stylów i inspiracji twórców – zdjęcia z wystawy ,,Foto Varia”, z pewnością będą łatwo rozpoznawalne, głównie dzięki swojej specyfice. 

IS DPP 0029


- Jest to niezwykła wystawa fotografii Jasielskiego Koła Fotograficznego – pierwsza i historyczna, tutaj w Żmigrodzie. Myślę, że to jest wspaniała prezentacja miasta Jasła. Mam nadzieję, że następnym razem będzie można zobaczyć te prace w Jasielskim Domu Kultury – mówił podczas wernisażu burmistrz miasta Jasła, Andrzej Czernecki

Na wystawie można podziwiać prace m.in. takich autorów jak: Tomasz Kasprzyk, Grzegorz Zarzyka, Dorota Czernecka.
Fotografie kolorowe, czarno-białe różnią się między sobą nie tylko odcieniem. Uchwycone w szczegółach elementy światła, światło w przestrzeni cienia – jednym słowem mistrzostwo. Autorzy zaprezentowali znacznie więcej niż tylko sfotografowany krajobraz, czy postać.
Wśród zwiedzających wystawę słychać było niekończące się komentarze, że jest to jedna z najlepszych, a wręcz najlepsza wystawa ostatnich miesięcy.

IS DPP 0016


Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego za dwa lata będzie obchodzić pięćdziesięciolecie działalności. Zdaniem Wiesława Hapa – Prezesa Stowarzyszenia Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego wystawa ,,Foto Varia” jest na bardzo wysokim poziomie. Z dużym sentymentem wspomniał on postać śp. Mieczysława Mikulskiego.
- Śp. Mieczysław Mikulski – szef i jakby ,,dusza tej sekcji” był niezwykła osobą, z ogromnym potencjałem. Cieszy mnie fakt, że od kilku miesięcy mamy nową, reaktywowaną sekcję fotograficzną - powiedział prezes.
W otworzenie sekcji zaangażował się Tomasz Kasprzyk - artysta, fotograf. Na obecnej wystawie prezentuje cztery swoje portrety.
–Wystawiam tutaj portrety zacnych mieszkańców Jasła, w tym jest postać Jerzego Dudusia Matuszkiewicza, postać o której nie trzeba mówić, bo jest bardzo znana w świecie filmu, muzyki i w świecie jazzu – informuje Kasprzyk. Każde zdjęcia ma w sobie zapisaną jakąś historię. Najciekawszą i tą, którą będę wspominał jest historia sesji zdjęciowej, jaką wykonałem 11 czerwca 2011 roku Jerzemu Dudusiowi Matuszczakowi w Warszawie. Odbyła się w domu, w którym gościł mnie przez kilka godzin. Tam poznaliśmy się i nie ukrywam, że bardzo polubili. Tak więc postać ta jest moją największą przygodą jeśli chodzi o portret – dodaje Kasprzyk

IS DPP 0006


Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Nowym Żmigrodzie, pełniący również funkcję prezesa Towarzystwa Miłośników Nowego Żmigrodu – Jerzy Dębiec zapewnia, że na jednej wystawie nie skończą i pojawią się kolejne, być może tematyczne.
- Z fotografikami spotkałem się na wystawie w Krempnej w Magurskim Parku Narodowym , gdzie nawiązaliśmy znajomość. Planujemy w przyszłości wystawy tematyczne. Ta wystawa jest ogólna, o zróżnicowanych tematach. Twórcy wystawiają prace jakie mają - powiedział Jerzy Dębiec
Zdjęcia mówią o ludziach, których artyści spotkali na swojej drodze i miejscach które zobaczyli, a także o zwyczajach i życiu codziennym.
Organizatorów miło zaskoczyła frekwencja na wernisażu. Przybyli goście mogli nasycić swoje oczy pięknem i niezwykłością podczas oglądania zdjęć.

Anna Dziura

 

50000 Pozostało znaków