Tworzenie stron internetowych Jasło

Tomasz Kasprzyk – Zasłużony dla Kultury Polskiej

DPP 113Jedno z kluczowych odznaczeń państwowych, jakie otrzymują osoby zajmujące się działalnością kulturalną trafiło w ręce Tomasza Kasprzyka.

03

Odznaka honorowa ,,Zasłużony dla Kultury Polskiej” przyznawana jest osobom wyróżniającym się w tworzeniu, upowszechnianiu i ochronie kultury. To wyróżnienie za szczególne zasługi w rozwoju dziedzin kultury. Odznaczenie zbiegło się w czasie z jubileuszem 40-lecia pracy artystycznej Tomasza Kasprzyka. 

-Czuję się niezwykle wyróżniony i usatysfakcjonowany odznaczeniem, które przyznała mi Pani Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. dr hab. Małgorzata Omilanowska „Zasłużony dla Kultury Polskiej” , które jest wyrazem uznania mojej twórczości artystycznej oraz pracy społecznej na rzecz rozwoju kultury i ochrony zabytków. Odznaczenie to jest tym cenniejsze, że zbiega się z jubileuszem 40 lecia mojej pracy artystycznej – mówi artysta. Zwracam się z podziękowaniem do Władz Samorządowych Miasta Krynicy Zdrój oraz Prezesa i Zarządu Krynickiego Towarzystwa Fotograficznego za dostrzeżenie i docenienie mojego zaangażowania i wkładu pracy w rozwój i promocję kultury narodowej – dodaje.

01

***

Tomasz Kasprzyk - artysta fotografik, dokumentalista od wielu pokoleń związany jest z Jasłem. Ukończył Państwowe Studium Kulturalno-Oświatowe i Bibliotekarskie w Krośnie na kierunku fotografia i film. Jako członek Krośnieńskiego Towarzystwa Fotograficznego brał udział w wielu wystawach fotograficznych na terenie całej Polski. Należy do Krynickiego Towarzystwa Fotograficznego oraz do grupy PLAJA – Nieformalnego Stowarzyszenia Jasielskich Artystów Plastyków.
Jego twórczość fotograficzna to kompozycje martwej natury i kwiatów. To przyroda widziana w dużych zbliżeniach. Interesuje go również portret psychologiczny i studyjny.

02

W 2009r. odbyła się jego autorska wystawa zatytułowana „225 lat jasielskiej nekropolii”. W tym samym roku otrzymał wyróżnienie w III Światowym Konkursie Fotograficznym we Wrocławiu „Wiary i Wierni Tego Świata”.
W 2010r. jego zdjęcia zostały wyróżnione na „XI Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym – Aktu i Portretu Artystycznego – AFRODYTA 2010 imieniem Andrzeja Krynickiego”, zorganizowanym przez Dolnośląskie Stowarzyszenie Artystów Fotografików i Twórców Audiowizualnych.
Prace fotograficzne artysty znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.

Tomaszowi Kasprzykowi gratulujemy odznaczenia i życzymy dalszego zapału i siły do kontynuowania działalności na rzecz kultury polskiej.

Anna Dziura

Komentarze obsługiwane przez CComment