Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Featured

Tomasz Kasprzyk – Zasłużony dla Kultury Polskiej

DPP 113Jedno z kluczowych odznaczeń państwowych, jakie otrzymują osoby zajmujące się działalnością kulturalną trafiło w ręce Tomasza Kasprzyka.

03

Odznaka honorowa ,,Zasłużony dla Kultury Polskiej” przyznawana jest osobom wyróżniającym się w tworzeniu, upowszechnianiu i ochronie kultury. To wyróżnienie za szczególne zasługi w rozwoju dziedzin kultury. Odznaczenie zbiegło się w czasie z jubileuszem 40-lecia pracy artystycznej Tomasza Kasprzyka. 

-Czuję się niezwykle wyróżniony i usatysfakcjonowany odznaczeniem, które przyznała mi Pani Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. dr hab. Małgorzata Omilanowska „Zasłużony dla Kultury Polskiej” , które jest wyrazem uznania mojej twórczości artystycznej oraz pracy społecznej na rzecz rozwoju kultury i ochrony zabytków. Odznaczenie to jest tym cenniejsze, że zbiega się z jubileuszem 40 lecia mojej pracy artystycznej – mówi artysta. Zwracam się z podziękowaniem do Władz Samorządowych Miasta Krynicy Zdrój oraz Prezesa i Zarządu Krynickiego Towarzystwa Fotograficznego za dostrzeżenie i docenienie mojego zaangażowania i wkładu pracy w rozwój i promocję kultury narodowej – dodaje.

01

***

Tomasz Kasprzyk - artysta fotografik, dokumentalista od wielu pokoleń związany jest z Jasłem. Ukończył Państwowe Studium Kulturalno-Oświatowe i Bibliotekarskie w Krośnie na kierunku fotografia i film. Jako członek Krośnieńskiego Towarzystwa Fotograficznego brał udział w wielu wystawach fotograficznych na terenie całej Polski. Należy do Krynickiego Towarzystwa Fotograficznego oraz do grupy PLAJA – Nieformalnego Stowarzyszenia Jasielskich Artystów Plastyków.
Jego twórczość fotograficzna to kompozycje martwej natury i kwiatów. To przyroda widziana w dużych zbliżeniach. Interesuje go również portret psychologiczny i studyjny.

02

W 2009r. odbyła się jego autorska wystawa zatytułowana „225 lat jasielskiej nekropolii”. W tym samym roku otrzymał wyróżnienie w III Światowym Konkursie Fotograficznym we Wrocławiu „Wiary i Wierni Tego Świata”.
W 2010r. jego zdjęcia zostały wyróżnione na „XI Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym – Aktu i Portretu Artystycznego – AFRODYTA 2010 imieniem Andrzeja Krynickiego”, zorganizowanym przez Dolnośląskie Stowarzyszenie Artystów Fotografików i Twórców Audiowizualnych.
Prace fotograficzne artysty znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.

Tomaszowi Kasprzykowi gratulujemy odznaczenia i życzymy dalszego zapału i siły do kontynuowania działalności na rzecz kultury polskiej.

Anna Dziura

Portal miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które są niezwiązane z tematem, zawierają wulgaryzmy, reklamy czy też treści obrażające inne osoby. Użytkowniku ponosisz odpowiedzialność za treść swoich komentarzy zgodnie z Polskim Prawem oraz normami obyczajowymi.

Tomson
Gratulacje. Tomek to świetny facet. Ma niesamowity talent. Robi rewelacyjne foty, jednym słowem wymiata
0
Ewelina
Mnie bardzo podobała się wystawa Pana Tomasza ,,Portret kobiety". Pokazał wszystko co najpiękniejsze w kobiecie, a ujął to bardzo subtelnie i profesjonalnie.
0
Kasia
Serdeczne gratulacje i pozdrowienia z Gdańska :-)
0
Iwona
Gratulacje wielkie!!!! Cudnie, że Tomka świat widziany Jego oczami i zamknięty w kadrze został doceniony. Jasło powinno być dumne! Serdeczne pozdrowienia z bieszczadzką jesienią w tle :-)
0
LG
:-) Gratuluje
0
Janek
Gratuluję Tomku odznaczenia państwowego.Docenienie dorobku artystycznego,Ż yczę dalszych sukcesów krajowych,międz ynarodowych...Jedno co mnie irytuje,to to,że o uznanie twojej pracy zabiegało środowisko z Krynicy,a Jasło,jak zwykle....Pozdrawiam!
0
Gosia
Tomku gratulujemy ,dobrze, ze wreszcie dostrzezono twoj talent pozdrawiamy serdecznie kuzynka z Sanoka.
0
Ania
W końcu przyznali medal, na który już dawno temu sobie zasłużyłeś! Brawo Tomku!
0
Ola
Brawo, brawo, brawo Tomku
0
Jadwiga
gratuluję i pozdrawiam...oby tak dalej.......
0

50000 Pozostało znaków