Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

TIR z papierosami na kwotę 2,5 mln złotych zatrzymany.

444,5 mln sztuk papierosów o czarnorynkowej wartości 2,5 mln złotych znaleźli funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w tirze z naczepą o polskich tablicach rejestracyjnych.

Zatrzymano dwóch Polaków - kierowcę i pasażera. Kontrabanda miała najprawdopodobniej trafić do Anglii. Samochód ciężarowy marki Renault Magnum wraz z naczepą funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali do kontroli w podkarpackiej miejscowości Nowy Żmigród w pow. jasielskim. Kierowcą pojazdu był 56-letni Polak. W kabinie przybywał również drugi mężczyzna. Obaj to mieszkańcy województwa małopolskiego. Ze wstępnych wyjaśnień wynika, że kontrabanda miała trafić na zachód Europy, najprawdopodobniej do Anglii. Aktualnie, trwa przesłuchiwanie obu zatrzymanych.

TIR z papierosami na kwotę 2,5 mln złotych zatrzymany.

Papierosy wypełniały prawie całą naczepę TIR-a. Samo wyładowanie i przeliczenie ich zajęło strażnikom granicznym prawie 10 godzin. Jest to największy przemyt zatrzymany na przestrzeni ostatnich dwóch lat na Podkarpaciu.

TIR z papierosami na kwotę 2,5 mln złotych zatrzymany.

Czarnorynkową wartość papierosów ocenia się na ok. 2,5 mln złotych.

Rzecznik Prasowy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej

Portal miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które są niezwiązane z tematem, zawierają wulgaryzmy, reklamy czy też treści obrażające inne osoby. Użytkowniku ponosisz odpowiedzialność za treść swoich komentarzy zgodnie z Polskim Prawem oraz normami obyczajowymi.

50000 Pozostało znaków