Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Featured

Szybki internet dla 6 miejscowości powiatu jasielskiego

Zdjęcie-do-Informacji-Prasowej-TelgamPrzedsiębiorstwo Telekomunikacyjne Telgam S.A. podpisało 22 kwietnia 2014r. umowę z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP)

Przedsiębiorstwo Telekomunikacyjne Telgam S.A. podpisało 22 kwietnia 2014r. umowę z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP), o dofinansowanie projektu pn. "Szerokopasmowy Internet nowej generacji w powiecie jasielskim", w ramach Działania II.1. ,,Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej" Program Operacyjny Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013. Wartość dofinansowania wynosi 4,5 mln zł, czyli 70 proc. wartości projektu, którego całkowita wartość brutto wynosi ponad 7,9 mln zł.

Umowa dotyczy budowy sieci światłowodowej nowej generacji o przepustowości min 30 Mb/s na terenie 6 miejscowości powiatu jasielskiego Trzcinica, Niegłowice, Żółków, Opacie, Skołyszyn, Bączal Dolny wraz z podłączeniem ich do węzła Sieci Szerokopasmowej Polski Wschodniej. Z darmowego przyłączenia domów do sieci światłowodowej będą mogli skorzystać właściciele 562 domostw, liczy się kolejność zgłoszeń. Projekt będzie realizowany etapowo , w pierwszej kolejności będą podłączani klienci z miejscowości Opacie, Bączal Dolny, następnie Trzcinica, Żółków, Niegłowice i Skołyszyn. Zakończenie inwestycji planowane jest na IV kwartał 2015r. Łącza światłowodowe umożliwiają korzystanie ze stabilnego internetu o rzeczywistej przepustowości od 30 do 100 Mb/s z możliwością odbioru Telewizji Cyfrowej która oferuje ponad 200 kanałów oraz telefonów cyfrowych tzw, trój paki.
Jest to drugi projekt Spółki realizowany w ramach dotacji unijnych.
Telgam od 2013r. realizuje w ramach Działania 8.4 POIG projekt" Budowa infrastruktury szerokopasmowego Internetu w gminie Kołaczyce . W ramach deklarowanych wskaźników projektu spółka osiągnie wskaźnik długości wybudowanej sieci szerokopasmowej o długości 60 km do dnia 30 września 2015 roku. Wartość dofinansowania wynosi blisko 1,6 mln zł , a więc 70 proc. wartości projektu, którego całkowita wartość brutto wynosi prawie 2,8 mln zł. Inwestycja realizowana jest na terenie Kołaczyc, Nawsia Kołaczyckiego, Biezdziedzy. Aktualnie światłowód został już doprowadzony do Kołaczyc i pierwszych 20 domostw zostało podłączonych do ultra szybkiej sieci światłowodowej. Zakończenie przyłączania ponad 200 domów planowane jest na połowę 2015r.

Telgam ubiega się też o dofinansowanie kolejnego projektu w ramach podobnego konkursu, który w tym roku ogłosił PARP. Wniosek firmy przeszedł pomyślnie ocenę formalną i dotyczy on kolejnych 3 miejscowości powiatu jasielskiego.
W perspektywie dotacji unijnych na lata 2014-2020 TELGAM będzie występował o kolejne wsparcie na rozbudowę sieci światłowodowych w miejscowościach na terenie powiatu jasielskiego, tak aby wyeliminować białe plamy i umożliwić chętnym klientom podłączanie się do ultraszybkiej i stabilnej sieci światłowodowej.
Dokładniejsze informacje wszyscy zainteresowani darmowym podłączeniem domu do sieci światłowodowej otrzymają w biurze spółki pod nr tel 13 491 5000 lub email : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.telgam.pl

-------------------------------

Telgam S.A. to firma telekomunikacyjna budująca własne sieci światłowodowe na potrzeby dostępu do internetu, telewizji i telefonii, dla klientów indywidualnych, firm i instytucji. Plan inwestycyjny spółki obejmuje budowę do 2016r ok. 260 km sieci światłowodowych w modelu FTTH na terenie zachodniego Podkarpacia ( głównie powiat Jasło i ościenne ). Akcje Spółki od 2013r notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych jako pierwszej spółki z Jasła i od marca br. wchodzą w skład NCIndex30.

50000 Pozostało znaków