Black frider tworzenie stron internetowych Jasło

,,Szkoła z otwartym sercem” – koncert charytatywny w Klęczanach k. Gorlic

miastojaslo.pl1401W niedzielę 28 kwietnia w Klęczanach k. Gorlic odbył się pod naszym patronatem koncert charytatywny ,,Szkoła z otwartym sercem”.

Cała akcja odbyła się na rzecz małego chłopca, który jest chory na autyzm. Na koncercie wystąpili : Daniel Korczykowski uczestnik programu "Jaka to melodia" ze swoim recitalem, zespół Shaddai, Reggeneracja, Jasielski Rapper DPD, zespół Vir i Mateusza Mijal. Artyści wystąpili charytatywnie, a całkowity dochód z koncertu przeznaczony zostanie na bardzo kosztowne leczenie, terapię i edukację czteroletniego chłopca.

miastojaslo.pl1265


Przy zespole Szkół w Klęczanach rozbrzmiewała wspaniała muzyka a publiczności dostarczono ogromną dawkę energii. Dyrektor szkoły mgr Jadwiga Kalisz w rozmowie z nami zdradza ,,kulisy” całego przedsięwzięcia. 

Kiedy zrodził się pomysł na tego typu akcję? Kto wyszedł z inicjatywą by wesprzeć tego małego chłopca, który nie jest przecież uczniem Waszej szkoły?
Chłopiec rzeczywiście nie jest naszym uczniem, nie jest też z naszej gminy, ani z powiatu. Inicjatorem całej tej imprezy jest ksiądz Mariusz Godek. Ksiądz pracował u nas na zastępstwie przez siedem miesięcy. Podczas naszej rozmowy dowiedziałam się, że ma on znajomych, taką zaprzyjaźnioną rodzinę i oni maja dość duży problem. Tak to się zaczęło. Ksiądz rozpoczął przygotowania, wystąpił do zespołów muzycznych z prośbą by zagrali charytatywnie. Działał by sklecić jakoś ten koncert. Później rozpoczęły się prace nad plakatem, pozyskiwaniem patronów medialnych. Organizacyjnie dopinaliśmy my ze strony szkoły, a ksiądz zajął się bardziej tą stroną merytoryczną.

miastojaslo.pl1359


Koncert przyciągnął wielu ludzi dobrej woli.
Powiem szczerze, że ksiądz rozpropagował to w internecie. Jest on człowiekiem otwartym na kontakty internetowe, a to też w jakiś sposób przemawia do młodzieży. Ze łzami w oczach przyjmowaliśmy każdą odpowiedź zespołu. Okazuje się, że w tym świecie, który uważamy za nienajlepszy, jest jednak bardzo dużo ludzi dobrej woli. Radość była również w momencie, kiedy dowiedzieliśmy się, że właściciel firmy przewozowej ,,Miś” zaoferował nam przewozy ludzi oraz transport dla zespołu VIR.
Podsumowując koncert możemy śmiało stwierdzić, że warto było podjąć tego typu inicjatywę.
Staraliśmy się wyjść z otwartym sercem do tej akcji. Do wielu inicjatyw podchodzimy w ten sposób. Pomimo tego, iż nasza szkoła jest małą szkołą, to dorobek działalności dobroczynnej mamy dość spory. Co roku coś nowego robimy, niektóre rzeczy wpisują się na stałe w nasz kalendarz uroczystości. Rodzice dzieci bardzo angażują się w naszą działalność. Mamy i tatusiowie pomagają jak tylko mogą i na ile mogą. Nigdy nie spotkałam się ze złym słowem i jest to bardzo pocieszające. Nawet zła pogoda, może nie taka frekwencja jaką wymarzyliśmy sobie nie przeszkadza nam w działaniu. Takie akcje polepszają człowieka jeszcze bardziej, czujemy się bardziej potrzebni i sami pomagamy.
Wasza szkoła nie tylko edukuje, ale też pomaga
Ja myślę, że to jest bardzo ważny element naszego zawodu wychowawczego, bo przecież my wychowujemy młodych ludzi. Chcemy nauczyć młodzież, że dając to tak naprawdę dostajesz, bo dobro do nas wraca. Są to bardzo cenne działania, do których przywiązujemy bardzo dużą uwagę.

Niezwykle głębokie słowa powiedział też ks. Mariusz Godek.

miastojaslo.pl1546


 ,,Podczas jednego z programów emitowanych w TVP "The voice of Poland" Marek Piekarczyk powiedział, że warto było dożyć 60 lat i zauważyć, że nie zniszczyło się w sobie wrażliwości. Trzeba pielęgnować i uczyć się wrażliwości na drugiego człowieka i taki był zamysł koncertu organizowanego przez Zespół Szkół w Klęczanach pod hasłem "Szkoła z otwartym sercem". Tę wrażliwość wykazali wszyscy występujący na scenie - począwszy od Daniela Korczykowskiego aż po Mateusza Mijala, którzy chcąc pomóc dziecku choremu na autyzm w kosztownym leczeniu i dalszej edukacji wystąpili całkowicie charytatywnie. Pogoda jednak nie była zbyt łaskawa - było zimno i deszczowo - stąd frekwencja nie była taka jakiej się spodziewaliśmy. Jednakże chcieliśmy podziękować wszystkim tym, którzy włączyli się w tę akcję w jakikolwiek sposób - a trzeba zaznaczyć, że odzew był ogromny. Myślę, że poza wymiarem materialnym - który w pełni zostanie przekazany rodzicom dziecka chorego na autyzm - koncert pozostawił ślad w sercach tych, którzy byli obecni - może w szczególniejszy sposób zostanie zapamiętany przez Patrycję - która jeździ na wózku, a miała okazję zaśpiewać wspólnie z Mateuszem Mijalem piosenkę "Wiara"."

Koncert cieszył się dużym zainteresowaniem, a przybyli chętnie angażowali się w całą akcję. Rozmawiając z organizatorami można było odnieść wrażenie, że są zadowoleni i cieszą się z efektu jaki udało się im uzyskać.
Na koniec w imieniu całej redakcji życzymy wytrwałości, radości i zdrowia dla chłopca i mamy nadzieję, że przed nami jeszcze więcej takich wspaniałych akcji.

Zapraszamy do naszej fotorelacji z koncertu.

Anna Dziura

Przeczytaj również:

Autyzm. Częstszy niż myślisz!

Komentarze obsługiwane przez CComment