Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Startuje IV edycja programu edukacyjnego

myj receJuż po raz czwarty uczniowie ze szkół podstawowych mogą wziąć udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym Akademia Czystych Rąk Carex.

Jego organizator, marka Carex – lider w segmencie antybakteryjnych mydeł w płynie , stawia sobie za cel przekazanie dzieciom podstawowej wiedzy z zakresu profilaktyki zdrowia, a także wyrobienie w nich prawidłowych nawyków związanych z higieną rąk, których stosowanie pomoże skutecznie ustrzec się przed infekcjami. IV edycja programu jest realizowana pod patronatem Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”.
W ramach IV edycji programu przygotowano zupełnie nowe materiały edukacyjne, wzbogacone o treści multimedialne. Dostosowane zostały stopniem trudności do dzieci z klas 1-3, a także 4-6. W scenariuszach lekcji zrównoważono zawartość merytoryczną, zabawę i ćwiczenia praktyczne tak, aby przybliżyć najmłodszym temat higieny rąk w jak najbardziej przyjazny sposób. Materiały edukacyjne uzyskały pozytywną opinię profesora Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego dr hab. Małgorzaty Żytko, a także pediatry, eksperta w dziedzinie profilaktyki zakażeń – dr Pawła Grzesiowskiego.
W tym roku aż 2000 placówek otrzyma od organizatorów zestaw materiałów edukacyjnych oraz antybakteryjnych mydeł marki Carex – liczy się kolejność zgłoszeń. Formularz zgłoszeniowy dla nauczycieli będzie dostępny na stronie www.carex.pl.
- Wspaniały sukces III edycji Akademii Czystych Rąk Carex sprawił, że dołożyliśmy wszelkich starań, aby kolejna odsłona programu była jeszcze ciekawsza. Przeprowadziliśmy badanie ankietowe wśród nauczycieli, którzy realizowali program w swoich szkołach – aż 98% z nich przyznało, że taki program jest potrzebny, a 97% potwierdziło, że skutecznie rozwinął on wiedzę dzieci w zakresie prawidłowej higieny rak . Mamy świadomość tego, że potrzeba edukacji dzieci w zakresie profilaktyki zdrowia jest ciągle ogromna, dlatego liczymy, że szkół zaangażowanych w propagowanie prawidłowych nawyków związanych z higieną rąk będzie coraz więcej – mówi Anna Rogalska, Dyrektor Marketingu PZ Cussons Polska S.A.
Częścią programu Akademia Czystych Rąk Carex jest również konkurs plastyczny „Gdzie były, co robiły Twoje ręce?”, w którym do wygrania są bony edukacyjne dla szkół oraz nagrody rzeczowe dla nauczycieli:
I miejsce – bon edukacyjny dla szkoły o wartości 7 000 zł, notebook dla nauczyciela, indywidualne upominki dla uczniów ze zwycięskiej klasy (o wartości do 100 zł każdy).
II miejsce – bon edukacyjny dla szkoły o wartości 5 000 zł, aparat fotograficzny dla nauczyciela.
III miejsce – bon edukacyjny dla szkoły o wartości 3 000 zł, odtwarzacz mp4 dla nauczyciela.
Konkurs ma na celu utrwalenie, w formie zabawy, zdobytej wcześniej wiedzy z zakresu higieny rąk. W ramach III edycji projektu nadesłano w sumie ponad 1600 prac. Przez cały październik 2013 w warszawskim centrum rozrywki Hula-Kula, przy ul. Dobrej 56/66, w ramach specjalnie zorganizowanej wystawy, można obejrzeć wybrane spośród nich.
W portfolio marki Carex znajdują się mydła i żele antybakteryjne do rąk, a także chusteczki – dostępne w sieci drogerii Rossmann. Badania laboratoryjne potwierdzają ich skuteczność, a zawarte w nich składniki pielęgnujące dodatkowo dbają o skórę dłoni przy każdym użyciu.

Anna Grzelińska
Junior Account Executive

 

50000 Pozostało znaków