Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Rewitalizacja w mieście Jasło

Rewitalizacja to ludzie – dziękujemy, że byliście z nami

Piękna jesienna pogoda sprzyjała kolejnej akcji związanej z działaniami rewitalizacyjnymi w naszym mieście. W piątek (29 września) na jasielskim rynku pojawiło się wielu jaślan, którzy chcieli się włączyć w zaproponowane przez nas działania w ramach "Rewitalizacji w jesiennym plenerze".

Dużym powodzenie cieszyły się ni tylko sadzonki roślin owocowych, które rozdawaliśmy za makulaturę, ale również zielony punkt wymiany roślin doniczkowych, w który można było wymienić swoją roślinę na inną.

Najmłodsi mieszkańcy chętnie korzystali ze stanowisk edukacyjno-informacyjnych (Wydział Gospodarki Komunalnej oraz wsparcie ze strony Nadleśnictwa Kołaczyce, Magurskiego Parku Narodowego, Fundacja EKOARKA), a także z zapałem wyciskali świeży sok na energorowerze w ramach Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł.

Przy okazji rozdaliśmy nagrody dla 23 uczniów z jasielskich szkół podstawowych, którzy otrzymali nagrody w konkursie na projekt plakatu profilaktycznego "Mój pomysł na zdrowie" organizowaną przez Kampanię Zachowaj Trzeźwy Umysł. Nagrody wręczał Paweł Rzońca - sekretarz miasta Jasła.

Naszą piątkową akcję wsparły także Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle i Muzeum Regionalne, które zaproponowały mieszkańcom: wymianę przeczytanych książek na nowe, stworzenie własnoręcznie zrobionych zakładek oraz malowanie ekologicznych toreb w jesienne wzory.

Dodatkowo można było skorzystać z bezpłatnych konsultacji w zakresie ziołolecznictwa i dietetyki, jako część akcji "Poczuj miętę do rewitalizacji". Na rynku działał także mobilny punkt do głosowania na projekty zgłoszone do Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego.

Podczas wydarzenia Wydział Gospodarki Komunalnej, oprócz działalności informacyjno-edukacyjnej, informował również jaślan o przeprowadzonej niedawno inwentaryzacji zieleni miejskiej w ramach projektu: „Jasło – opracowanie dokumentacji w ramach wsparcia rozwoju miast POPT 2014-2020”. Na stronie: https://zielen.um.jaslo.pl/?_ga=2.150779126.1176901054.1696146752-1306690709.1694085409
można śledzić informacje jak przedstawia się sytuacja zieleni w naszym mieście, gdzie i jakie drzewa rosną oraz jak wygląda ich kondycja biologiczna.

Urząd Miasta w Jaśle

50000 Pozostało znaków