Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Featured

Porywające widowisko grupy Claret Gospel z Wybrzeża Kości Słoniowej w Bieździedzy

Claret gospel w BiexdziedzyPowstały w 2002 roku zespół Claret Gospel gościł 5 sierpnia w kościele pw. Trójcy Świętej w Bieździedzy. Po uroczystej mszy świętej dali niezwykły koncert przed kościołem. FOTORELACJA

Na co dzień grupa ta związana jest z Kościołem na Wybrzeżu Kości Słoniowej i tam też stanowi grupę liturgiczną.

Claret Gospel z Wybrzeża Kości Słoniowej w Bieździedzy


Głównym celem jest prowadzenie modlitwy uwielbienia poprzez muzykę i dzielenie się słowem Bożym podczas koncertów, spotkań modlitewnych, czuwań, nabożeństw. W repertuarze zespołu dominuje muzyka gospel, którą śpiewają z największą radością i przekonaniem. Jest to pierwsza prawdziwa grupa gospelowska na Wybrzeżu Kości Słoniowej, gdzie raczej dominuje styl reggae. Trudna sytuacja w kraju nie przeszkadza im jednak robić tego, co kochają. Mówią, że dzięki śpiewaniu otrzymują wiele łask bożych, za które są Bogu wdzięczni – mówił O. Roman Woźnica, misjonarz, opiekun duchowy zespołu.
Podczas koncertu artyści wykonali m.in. takie utwory jak Nabucco G. Verdiego czy Alleluja G.F. Haendla. Wystąpili w oryginalnych strojach, makijażach i fryzurach afrykańskich.

Claret Gospel z Wybrzeża Kości Słoniowej w Bieździedzy


Claret Gospel z Wybrzeża Kości Słoniowej w Bieździedzy


Ich tourne ewangelizacyjne wypełnione jest śpiewem o miłości, pokoju, radości, ale również w prezentowanych przez nich utworach słyszymy o bólu, wojnach, niesprawiedliwości.
Zapełniony kościół, rozmodlona i roztańczona publiczność, niecodzienne spotkanie, niepowtarzalny koncert, a zarazem świadectwo wiary i uwielbienia Boga – tak można podsumować koncert ewangelizacyjny w Bieździedzy.

Claret Gospel z Wybrzeża Kości Słoniowej w Bieździedzy


Claret Gospel z Wybrzeża Kości Słoniowej w Bieździedzy


Grupa ewangelizacyjna Claret Gospel z misji Ojców Klaretynów w Abidżanie i Bouaflé na Wybrzeżu Kości Słoniowej pokazała jak śpiewem i tańcem modli się Afryka.
Po koncercie można było dokonać zakupu płyt z utworami w wykonaniu zespołu oraz innych ,,afrykańskich” pamiątek.

Anna Dziura

 

 

50000 Pozostało znaków