Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Featured

Nowe inwestycje, nowe miejsca pracy w podstrefie Jasło TSSE EURO-PARK WISŁOSAN

tereny-inwestycyjneInwestycje o wartości 107,75 mln złotych realizowane będą w Tarnobrzeskiej Specjalnej Stefie Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN w podstrefie Jasło. Dzięki temu do 2016 roku w Jaśle przybędzie 141 nowych miejsc pracy.

W ostatnim czasie Agencja Rozwoju Przemysłu S.A., zarządzająca Tarnobrzeską Specjalną Strefą Ekonomiczną EURO-PARK WISŁOSAN, po przeprowadzeniu rokowań, mających na celu ustalenie przedsiębiorców, którzy uzyskają zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Podstrefy Jasło, wydała trzy zezwolenia. W rokowaniach uczestniczyli przedstawiciele miejskiego samorządu.

Pierwsze zezwolenie uzyskała firma Polymernet Sp. z o.o. Sp. K., która zamierza produkować węże siatkowe z polietylenu małej gęstości oraz różnego rodzaju siatki z tworzyw sztucznych. Spółka deklaruje zainwestowanie 3,75 mln zł na m.in. budowę hali o powierzchni 1.000 m2 oraz stworzenie 10 nowych miejsc pracy.

Kolejnym inwestorem jest Grupa Nowy Styl, która planuje zakup nowych linii produkcyjnych oraz nowoczesnych urządzeń do produkcji krzeseł, foteli i mebli biurowych. Na powyższe inwestycje Grupa Nowy Styl zamierza przeznaczyć kwotę 90 mln zł oraz zwiększyć zatrudnienie o 110 osób. Oprócz tego Grupa Nowy Styl zamierza wdrożyć
w nowo wybudowanej fabryce mebli innowacyjny projekt polegający na zastosowaniu lasera w procesie okleinowania. Deklarowana wartość inwestycji to 14 mln zł, w wyniku których powstanie 21 kolejnych nowych miejsc pracy.

Inwestycje te są wynikiem polityki proinwestycyjnej samorządu miejskiego, który w ostatnich latach na uzbrojenie i udostępnienie (budowa: dróg, parkingów, infrastruktury teletechnicznej, oświetlenia ulicznego) Strefy Aktywności Gospodarczej Jasło-Warzyce przeznaczył kwotę w wysokości 12,37 mln zł, przy uzyskanym dofinansowaniu ze środków zewnętrznych na poziomie 4,13 mln zł.

Jesienią otwarta zostanie w Tarnobrzeskiej Specjalnej Stefie Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN podstrefa Jasło najnowocześniejsza w Europie fabryka mebli Grupy Nowy Styl. Inwestycja ma wartość ok. 120 mln zł, przewidywane zatrudnienie to 90 osób.

UMJ

Portal miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które są niezwiązane z tematem, zawierają wulgaryzmy, reklamy czy też treści obrażające inne osoby. Użytkowniku ponosisz odpowiedzialność za treść swoich komentarzy zgodnie z Polskim Prawem oraz normami obyczajowymi.

50000 Pozostało znaków