Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Featured

Nietrzeźwi za kierownicą

928072374Mimo szczególnego nagłaśniania zdarzeń z udziałem nietrzeźwych kierowców i przypominania o konsekwencjach, wciąż niektóre osoby podchodzą do problemu z lekceważeniem i decyduje się na kierowanie „pod wpływem”.

Przez weekend policjanci zatrzymali kolejnych trzech kierowców, którzy wsiedli za kierownicę samochodu po spożyciu alkoholu. Jako pierwszy "dopisał się" do tej niechlubnej statystyki 31-letni kierowca osobowego daewoo. Mieszkaniec gminy Nowy Żmigród został zatrzymany do kontroli drogowej w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o 60 km/h. W trakcie interwencji okazało się, że kierowca znajduje się w stanie nietrzeźwości. Alcotest wskazał blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy.

Kolejnym nietrzeźwym kierowcą wyeliminowanym z ruchu był 36-letni mieszkaniec gminy Dębowiec. Mężczyzna zwrócił uwagę policjantów na ul. Niegłowickiej w Jaśle. Kierując land roverem nie mógł utrzymać prostego toru jazdy. Po przebadaniu stwierdzono u niego 1,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Trzecim kierowcą na „podwójnym gazie” był 61-letni mieszkaniec gminy Skołyszyn. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy z miejscowego posterunku Policji. Za kierownicę samochodu wsiadł mając w organizmie 0,7 promila alkoholu.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie po użyciu alkoholu (gdy zawartość alkoholu we krwi wynosi od 0,2 do 0,5 promila) skutkuje odpowiedzialnością za wykroczenie. Konsekwencją skazania może być kara aresztu, grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów na czas od 6 miesięcy do 3 lat.

Natomiast kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości (gdy zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila) to przestępstwo zagrożone karą pozbawienie wolności do 2 lat, ograniczenia wolności lub grzywny oraz zakazem prowadzenia pojazdów na czas od roku do 10 lat.

W minionym roku na drogach powiatu jasielskiego nietrzeźwi kierowcy byli sprawcami 9 wypadków drogowych. Wskutek tych zdarzeń 3 osoby poniosły śmierć, a 15 zostało rannych. Policjanci zatrzymali 571 nietrzeźwych kierujących.

KPP w Jaśle

Portal miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które są niezwiązane z tematem, zawierają wulgaryzmy, reklamy czy też treści obrażające inne osoby. Użytkowniku ponosisz odpowiedzialność za treść swoich komentarzy zgodnie z Polskim Prawem oraz normami obyczajowymi.

50000 Pozostało znaków