Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Młodzieżowa Rada Powiatu Jasielskiego z wizytą w Rzeszowie

111 kwietnia 2013 roku odbył się wyjazd edukacyjno-integracyjny Młodzieżowej Rady Powiatu Jasielskiego (MRPJ) do Rzeszowa, stolicy naszego województwa.

MRPJ to zrzeszenie młodych ludzi, działające przy Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle, reprezentujące uczniów wszystkich publicznych szkół ponadgimnazjalnych w powiecie jasielskim. Sponsorem wyjazdu był Zarząd Powiatu w Jaśle, któremu chcielibyśmy serdecznie podziękować, kierując słowa uznania na ręce Pana Starosty Adama Kmiecika. Pierwszym punktem wyjazdu była wizyta w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie, gdzie uczestnicy mieli okazję poznać zadania i kompetencje wojewody. Dzięki uprzejmości Wojewody Podkarpackiego, pani Małgorzaty Chomycz-Śmigielskiej, zwiedziliśmy również całodobowe Centrum Zarządzania Kryzysowego. Późniejszy krótki wykład wraz z prezentacją w Sali Kolumnowej Urzędu dał odpowiedzi na wszystkie nasze pytania.

2


Następnie udaliśmy się do rzeszowskiej telewizji, gdzie mieliśmy okazję m. in. poznać cały proces powstawania programów np. prognozy pogody czy wydania serwisu informacyjnego, a także spróbowania swoich sił jako prowadzący takowe programy. Zapoznanie ze sprzętem zarówno w studiu nagraniowym jak i w reżyserce oraz wizyta w archiwum dały nam obraz szybkiego postępu, jaki wciąż jest wprowadzany w telewizji.

Ostatnim miejscem na trasie wyjazdu młodzieżowej rady był Zakład Karny w Rzeszowie. Po szczegółowej kontroli i zapoznaniu się z regulaminem przebywania na terenie więzienia, dowiedzieliśmy się o zadaniach Zakładu Karnego oraz całego polskiego systemu penitencjarnego. Wyjazd uważamy za niezwykle interesujący pod względem merytorycznym oraz bardzo udany integracyjnie.

Młodzieżowa Rada Powiatu Jasielskiego

50000 Pozostało znaków