Jasło

Fotograf ślubny Jasło, Krosno

,,Mikołajkowa Niezapominajka” w jasielskim szpitalu

IS IMG 15936 grudnia do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle zawitali wolontariusze Stowarzyszenia na Rzecz Walki z Chorobami Nowotworowymi. Fotorelacja

Odwiedzając oddział chirurgii ogólnej i onkologicznej podarowali pacjentom upominki, a nade wszystko dużo ciepła, uśmiechu i zrozumienia.
Stowarzyszenie ,,Sanitas" ma swoją siedzibę w Sanoku. To ogólnopolska organizacja, której głównym celem jest wspieranie osób walczących z chorobami nowotworowymi, ich bliskich oraz profilaktyka i edukacja zdrowotna.
- Akcja w tym roku sięga na trzy województwa, ponad dziewięć placówek, ponad 1500 upominków dla pacjentów. Odwiedzamy Poznań, Rzeszów, Gorlice, Jasło, Krosno, Przemyśl i Hospicjum Dziecięce w Rzeszowie – mówi wolontariuszka Anna Nowakowska.

IS IMG 1588W tegorocznej Akcji Świętego Mikołaja czynnie uczestniczyło 20 osób. To wolontariusze, którzy poświęcają każdą minutę wolnego czasu, by podarować choć najmniejszy uśmiech drugiemu człowiekowi.
Stowarzyszenie ,,Sanitas" regularnie wspiera rzesza darczyńców.
-Pieniądze na prezenty otrzymujemy od naszych kochanych darczyńców, bez których akcja nie mogłaby się odbyć. Są to firmy kosmetyczne i inne zakłady pracy. Dziś rozdajemy to kosmetyki: kremy, balsamy, wody po goleniu – kontynuuje Anna Nowakowska.

 

IS IMG 1613- Nasza Mikołajkowa Niezapominajka: to gest, którym chcemy dać odrobinę radości tym, którzy będąc w szpitalach z niepokojem patrzą w przyszłość. Chcemy pokazać chorym i ich bliskim, że gdzieś w przyszłości jest czas radości. ,,Mikołajkowa Niezapominajka” to dowód, że jesteśmy z nimi, że i oni kiedyś, tak jak my, będą rozdawać gesty miłości i wiary w wyzdrowienie- czytamy w folderze informacyjnym stowarzyszenia

 

Kilka słów o ,,Sanitas"
- Jesteśmy grupą osób, na których choroba nowotworowa pozostawiła swój ślad. Niektórych z nas dotknęła osobiście, inni zaś wspierali swoich bliskich, którzy walczyli z rakiem. Niektórych już nie ma wśród nas. Zrzeszamy ludzi, dla których istotna jest pomoc i działanie na rzecz drugiego człowieka.
Wiele wydarzeń, które działy się wokół nas, zaowocowało utworzeniem Stowarzyszenia na Rzecz Walki z Chorobami Nowotworowymi ,,Sanitas”.
Działamy od 2011 roku. Patronat nas Stowarzyszeniem objął Burmistrz Miasta Sanoka.
Naszym głównym celem jest edukacja szeroko pojętej profilaktyki nowotworowej oraz udzielenie wsparcia dla osób będących w trakcie lub po chorobie i ich rodzinom, niezależnie od płci, czy umiejscowienia choroby – Stowarzyszenie ,,Sanitas”

Anna Dziura

Poinformuj nas