Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Featured

Miasto wiedzy - ruszyła druga edycja Jasielskiej Ligi Naukowej z Lotosem

liga3103 uczniowskie projekty naukowo-badawcze realizowane będą w tym roku szkolnym przez uczestników Jasielskiej Ligi Naukowej z LOTOSEM. Fotorelacja

W tej edycji ligowicze specjalizować się będą w dziedzinach humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej i artystycznej. Pilotażowo do projektu włączone zostały przedszkola miejskie (dzieci 5 i 6-letnie) oraz szkoły niepubliczne. Nad uczestnikami Ligi opiekę sprawować będzie 75 nauczycieli - opiekunów Ligi. Projekt jest jednym z elementów realizowanego przez Miasto programu Jasło - miasto wiedzy.

- Ubiegłoroczna edycja Ligii Naukowej z LOTOSEM przerosła nasze oczekiwania, spodziewaliśmy się, że ten sposób uczenia się przyniesie dobre rezultaty, ale nie spodziewaliśmy się, że będą one aż tak znakomite – stwierdza Andrzej Czernecki, burmistrz Jasła, który jednocześnie podkreśla udział w tym projekcie Grupy Lotos. – Bez wsparcia Grupy Lotos nie udałoby nam się tego zrealizować – dodaje burmistrz.

liga1

liga2

- Cieszę się, że ubiegłoroczny pilotażowy program zakończył się pełnym sukcesem. W tym roku kontynuujemy akcję w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu. Wszystkim życzę dużo sukcesów oraz tego by udało się połączyć naukę z zabawą – powiedział podczas inauguracji Roman Kościow, przedstawiciel LOTOS Infrastruktura w Jaśle, reprezentujący sponsora tytularnego projektu.

Ligowicze prowadzić będą swoje projekty od listopada bieżącego roku do czerwca przyszłego roku, kiedy będą musieli publicznie zaprezentować rezultaty swoich badań, a to oceni powołana przez Burmistrza Miasta Jasła komisja oceniająca. Zakończenie Jasielskiej Ligi Naukowej z LOTOSEM 2014/2015 planowane jest do 20 czerwca 2015 r. podczas Jasielskiego Festiwalu Nauki z konferencją podsumowującą i galą wręczenia nagród laureatom.

Dodatkowo w czasie trwania Ligi planowane jest przeprowadzenie konkursów (fotograficzny oraz wiedzy o Grupie LOTOS jako partnerze projektu) dla uczniów nieuczestniczących w projektach jako forma kibicowania Jasielskiej Lidze Naukowej z LOTOSEM. W tej edycji utworzona została również funkcja koordynatora współpracy ze szkołami i promocji Jasielskiej Ligi, którą objęła Marta Baran.

Wszelkie materiały z realizacji projektów badawczych (zdjęcia, filmy, fotoreportaże, artykuły, blogi, itp.) będą udostępniane na nowo utworzonej stronie internetowej Jasielskiej Ligi Naukowej z LOTOSEM. Obecnie regulamin Jasielskiej Ligi Naukowej z LOTOSEM wraz z załącznikami dostępny jest na stronie internetowej miasta http://www.jaslo.pl/pl/page/jasielska-liga-naukowa-z-lotosem-edycja-2

UMJ

Portal miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które są niezwiązane z tematem, zawierają wulgaryzmy, reklamy czy też treści obrażające inne osoby. Użytkowniku ponosisz odpowiedzialność za treść swoich komentarzy zgodnie z Polskim Prawem oraz normami obyczajowymi.

50000 Pozostało znaków