Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Featured

Medale, Mendelsohn i szampan, czyli Złote Gody w Jaśle

Złote Gody w JaśleDziewiętnaście par z terenu Jasła otrzymało 26 października nadane przez prezydenta Rzeczypospolitej medale „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”. FOTORELACJA

Jasielskie Złote Gody, w wyjątkowo bogatej oprawie, dostarczyły wzruszeń zarówno jubilatom, jak i ich najbliższym. Na uroczystość do sali lustrzanej Jasielskiego Domu Kultury zostali zaproszeni dostojni jubilaci oraz ich rodziny.
- Bardzo się cieszę, że na tej Sali mamy dzisiaj tylu dostojnych jubilatów. Złote Gody, 50 lat wspólnego pożycia małżeńskiego to moment, który należy w sposób szczególny zaznaczyć. Medale ,,Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” są przyznawane przez prezydenta Rzeczypospolitej. Z wielką przyjemnością będziemy wręczać je Państwu – mówił burmistrz miasta Andrzej Czernecki.

Złote Gody w Jaśle


Najpierw zabrzmiał ślubny klasyk – marsz Mendelsohna. „Złoci” jubilaci mogli usłyszeć tę melodię po raz drugi w życiu. Zabrzmiała równie pięknie jak pół wieku temu, kiedy – o 50 lat młodsi – stawali przed ołtarzem, by przysięgać sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską.
- Jesteście Państwo przykładem dobrego i wyrozumiałego życia. Mimo różnych niepowodzeń, jakie pojawiają się na drodze pokazujecie, że wszystko da się przezwyciężyć by być razem – dodał gospodarz miasta.

Złote Gody w Jaśle


Nadszedł czas na odznaczenia, a nadane przez prezydenta Bronisława Komorowskiego medale wręczył dostojnym jubilatom burmistrz miasta Jasła Andrzej Czernecki, w towarzystwie kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Alicji Wójcik.
- Uroczystość Złotych Godów Małżeńskich jest wydarzeniem doniosłym zarówno dla samych jubilatów, ich rodzin, jak i społeczności lokalnej. To okazja, aby pochylić się nad ludzkim życiem realizowanym w małżeństwie i rodzinie, w naszej małej Ojczyźnie. Małżonkowie stale się poznają i szukają kompromisu i uczą zrozumienia drugiego człowieka. Po 50-ciu latach wspólnego pożycia możecie Państwo śmiało stwierdzić, że posiedliście tę umiejętność bo trwacie przy złożonej sobie przysiędze – powiedziała kierownik stanu cywilnego Alicja Wójcik.

Złote Gody w Jaśle


Medale „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” – jedyne w swoim rodzaju „medale za wielką miłość” – otrzymali: Janina i Marian Dembscy, Kazimiera i Janusz Drozdowie, Zofia i Stanisław Gąsiorowie, Helena i Stanisław Gierliccy, Jadwiga i Roman Gogoszowie, Maria i Stanisław Jędrusiakowie, Wiktoria i Zdzisław Karamonowie, Maria i Stanisław Kaznowscy, Zofia i Antoni Kuzneccy, Stanisława i Zbigniew Pękalowie, Maria i Marian Polarowie, Danuta i Włodzimierz Rebowie, Bronisława i Tadeusz Saniccy, Anna i Józef Szydłowie, Cecylia i Józef Smarzewscy, Janina i Jan Urbanikowie, Izabela i Kazimierz Uramowie, Irena i Edward Zienkiewiczowie, Alfreda i Stanisław Zgrzebieniowscy.

Złote Gody w Jaśle


Były życzenia, gratulacje i kwiaty dla małżonków, którzy przeżyli 50 lat – i więcej – we wspólnym związku. Nie zabrakło tradycyjnej lampki szampana. Podczas spotkania przy kawie i ciastku, jubilaci wspominali ze wzruszeniem tak szybko przemijające lata.
Po uroczystości wręczenia medali, jubilatów zaproszono na spektakl teatralny w ramach Jasielskich Spotkań z Teatrem.

Anna Dziura

50000 Pozostało znaków