Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Kampania PO rozpoczęta. Adam Kmiecik startuje z numerem 8 na liście do Parlamentu Europejskiego.

niPlatforma Obywatelska rozpoczęła kampanię w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

PO desygnuje do zbliżających się wyborów dziesięciu kandydatów. Z powiatu jasielskiego startuje starosta Adam Kmiecik. Dzisiaj na konferencji prasowej zorganizowanej w siedzibie Platformy Obywatelskiej przy ul. Czackiego przedstawił on swoje cele i założenia.

IS DPP j378


-Przesłanie Platformy Obywatelskiej w tych wyborach jest bardzo jasne i bardzo czytelne. Odpowiedzialni, rozsądni ludzie, którzy będą prowadzić rozsądną i odpowiedzialną politykę w bardzo trudnych czasach. ,,Silna Polska w silnej Europie” to jest nasze przesłanie na te wybory – mówi poseł Marek Rząsa, szef sztabu wyborczego podkarpackiej PO do Parlamentu Europejskiego.

{youtube}ieE91EMPGjI{/youtube}

Zdaniem posła dobiegającą kadencję powinno się podsumować bardzo wysoko.
- Polska była bardzo znaczącym graczem na rynku politycznym Unii Europejskiej. Przez pół roku Parlamentowi Europejskiemu przewodniczył prof. Jerzy Buzek. On jak i wielu innych postaci mają ogromne znaczenie. Prowadzenie polityki unii poprzez pryzmat postrzegania Polski to jest znaczący wkład – podkreśla poseł Rząsa. Rządy przypadły na najtrudniejsze czasy kryzysu. Myśmy jako Polska wyszli w miarę obronną ręką z tego kryzysu. Chcielibyśmy, żeby reprezentacja Platformy Obywatelskiej była tak duża, by Polska była znaczącą siłą w nowym rozdaniu – dodaje.

,,My te wybory wygramy…”
-Jestem przekonany, że my te wybory wygramy ponieważ rządzimy siódmy rok. W demokratycznej Polsce nie było do tej pory formacji, która rządziłaby przez tyle lat. Po 7 latach mamy 30% poparcia. Polacy jeszcze nam ufają. Mimo błędów jakie popełniamy. Wierzę w odpowiedzialność Polaków, że będą chcieli do Parlamentu Europejskiego wybrać ludzi odpowiedzialnych – zaznacza poseł Marek Rząsa.

IS DPP j380


Od zera do trzech mandatów dla Podkarpacia
Ordynacja wyborcza nieco inna od tej do polskiego parlamentu wskazuje na istotę frekwencji. Żaden okręg wyborczy nie ma przypisanych mandatów, tak jak w Polskim Parlamencie. Podkarpacie może uzyskać od zera do trzech mandatów i uzależnione jest to od frekwencji wyborczej. Im wyższa frekwencja, im więcej oddanych głosów w danym okręgu wyborczym tym większe prawdopodobieństwo, że poszczególne partie będą miały przypisane mandaty.
- Cel Platformy Obywatelskiej w tych wyborach jest jeden. Chcemy utrzymać ten jeden mandat, który zdobyliśmy pięć lat temu, który zdobyła poseł Elżbieta Łukaciejewska – mówi poseł Marek Rząsa.

Wysoka frekwencja w wyborach, wsparcie listy Platformy Obywatelskiej i elementy osobiste to założenia z jakimi startuje w wyborach Adam Kmiecik.
- Z jednej strony chciałbym się sprawdzić ile uzyskam głosów, a z drugiej strony spróbować. Zdaję sobie sprawę, że będę to bardzo ciężkie wybory. Z drugiej strony gdybyśmy nie próbowali to skład Parlamentu Europejskiego, skład gmin, powiatów byłby taki sam bo wygrywaliby ci sami – mówi Adam Kmiecik, przewodniczący powiatowych struktur PO w Jaśle. Uważam, że warto próbować i wzmocnić listę Platformy Obywatelskiej i warto zagłosować na PO – dodaje Adam Kmiecik.

IS DPP j379


Reaktywacja siedziby PO w Jaśle
Reaktywowana dziś siedziba Platformy Obywatelskiej w Jaśle przy ul. Czackiego od poniedziałku do piątku w godzinach 16-18 przyjmować będzie interesantów. Dyżury pełnić będą radni powiatowi, radni miejscy i członkowie Platformy Obywatelskiej. W drugi poniedziałek miesiąca dyżur pełnić będzie poseł Marek Rząsa. Adam Kmiecik planuje też organizowanie spotkań z różnymi osobistościami związanymi z tą partią polityczną, o czym na bieżąco będą informowani mieszkańcy.

Anna Dziura

50000 Pozostało znaków