Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Jasiołka 2014

1846247408W miniony piątek Zakład Karny w Jaśle na jeden dzień stał się polem działań dla służb porządku publicznego z regionu.

Funkcjonariusze Służby Więziennej, Policji, Państwowej Straży Pożarnej i pracownicy służb medycznych ćwiczyli działanie w sytuacji kryzysowej w ramach specjalistycznych ćwiczeń ochronno-obronnych „Jasiołka 2014”.

1682798226

Ćwiczenia miały na celu zapoznanie się z zasadami wynikającymi z ustawy o powszechnym obowiązku obrony przez podstawowe jednostki SW, sprawdzenie gotowości do działania i procedur postępowania w sytuacjach kryzysowych w jednostce penitencjarnej oraz doskonalenie umiejętności współdziałania jednostek z innymi służbami w zakresie likwidacji różnych form zagrożeń bezpieczeństwa w czasie podwyższonych stanów gotowości obronnych państwa na terenie całego kraju.

1790766831

1810161970

Scenariusz obejmował m.in.: odparcie ataku terrorystycznego na zakład karny przez uzbrojonych napastników z zewnątrz, przez funkcjonariuszy Zakładu Karnego w Jaśle, przy współudziale jednostki Policji oraz Straży Pożarnej.

W ćwiczeniach udział wzięli funkcjonariusze Zakładu Karnego w Jaśle, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji, Państwowej Straży Pożarnej oraz pracownicy Pogotowia Ratunkowego z Jasła.

Na zaproszenie Dyrektora jednostki ppłk. Lechowskiego Władysława na ćwiczenia przybyli: Dyrektor Okręgowy SW w Rzeszowie ppłk. Andrzej Leńczuk, Dyrektorzy jednostek podstawowych Okręgu Rzeszowskiego, Komendant Powiatowy Policji z Jasła inspektor Andrzej Wędrychowicz, Zastępca Komendanta Powiatowej Straży Pożarnej w Jaśle mł. bryg. Bogdan Ziemba, okręgowi specjaliści do spraw ochronnych i obronnych, kierownicy ochrony z jednostek podstawowych Okręgu Rzeszowskiego oraz funkcjonariusze realizujący zadania obronne.

Obserwatorem ćwiczeń była również młodzież szkolna z Zespołu Szkół z Nowego Żmigrodu oraz Kołaczyc o specjalności policyjno- strażackiej.

Coroczne ćwiczenia mają na celu sprawdzenie sprawności operacyjnej funkcjonariuszy SW, pogłębienie i doskonalenie współpracy w sytuacjach kryzysowych z Policją oraz Strażą Pożarną, a także są ważnym materiałem szkoleniowym dla funkcjonariuszy jednostki w zakresie zadań obronnych i ochronnych.
Informacja ze strony ZK w Jaśle.

Portal miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które są niezwiązane z tematem, zawierają wulgaryzmy, reklamy czy też treści obrażające inne osoby. Użytkowniku ponosisz odpowiedzialność za treść swoich komentarzy zgodnie z Polskim Prawem oraz normami obyczajowymi.

50000 Pozostało znaków