Jasło

Fotograf ślubny Jasło, Krosno

Janusz Korwin-Mikke z wizytą w Jaśle

Janusz Korwin-Mikke z wizytą w JaśleDnia 27.02.2015 w Jaśle odbyła się konferencja prasowa, w której udział wzięli: europoseł Janusz Korwin-Mikke, kandydat Partii KORWiN na prezydenta RP oraz pan Konrad Berkowicz. Tematem konferencji była emigracja mieszkańców mniejszych miast, takich jak Jasło i sposoby przeciwdziałania tym trendom.

Europoseł w swoim wystąpieniu stwierdził, że głównym remedium na ucieczkę młodych nie tylko z mniejszych miejscowości, ale w ogóle z Polski jest zmniejszenie obciążeń fiskalnych, przede wszystkim całkowita likwidacja podatku dochodowego. Działanie to spowoduje poprawę kondycji firm obecnych już na rynku, a ponadto będzie zachęcało do uruchamiania nowych, co w sposób oczywisty spowoduje wzrost zatrudnienia oraz płac i zachęci młodych do pozostania.

DPP 5

Następnie na pytanie: co uczynił by w pierwszej kolejności gdyby został prezydentem oświadczył że jego pierwszą inicjatywą byłoby wniosek o wprowadzenie kary śmierci. ponieważ ponad 70 % obywateli jest za jej wprowadzeniem i dlatego miałaby ona szansę przejść nawet w obecnym Sejmie. Odniósł się również do zagrożenia ze strony Rosji mówiąc że pomimo napiętej sytuacji uważa że Polska nie jest obecnie w niebezpieczeństwie.

DPP 7

Po konferencji prasowej odbyło się spotkanie z mieszkańcami Jasła, w którym uczestniczyło ponad dwieście osób. Zadawano wiele pytań, między innymi o kondycję cywilizacji europejskiej, zagrożenie ze strony islamu i sprawy gospodarcze. Po ponad dwugodzinnym spotkaniu jaślanie mieli okazję robić sobie z Januszem Korwin-Mikke pamiątkowe zdjęcia. Całość nagrania z wydarzenia będzie można wkrótce zobaczyć na facebookowym profilu KORWIN – Jasło.

Jarosław Winiarski
Koordynator w Jaśle

Poinformuj nas