Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Featured

Janusz Korwin-Mikke: Im większy sukinsyn, tym lepszy działacz w Unii Europejskiej.

DPP 10-(2)Dziś w Jaśle gościł prezes Kongresu Nowej Prawicy, Janusz Korwin – Mikke.

Lider partii na spotkaniu z dziennikarzami mówił m.in. o unii europejskiej, podatkach, wadach demokracji i sytuacji regionalnych oddziałów PGNiG.

Przejaw socjalizmu w Jaśle i na Marsie

-Celem mojej wizyty w Jaśle, w każdym regionie Polski, Europy i świata jest obalenie socjalizmu – mówił Korwin - Mikke. Jego zdaniem przejawy socjalizmu widać zarówno w Jaśle, jak i na Marsie.
Jak czytamy w zapiskach programowych partii, zwolennicy idei Korwina-Mikke chcą, by prawo respektowało wolności osobiste obywateli ograniczając przy tym działalność urzędników państwa jedynie do zabezpieczania interesów ludzi. Łakną by zachowany i przestrzegany był rozdział władzy ustawodawczej, władzy wykonawczej i władzy sądowniczej. Korwin-Mikke na spotkaniu z lokalnymi mediami jasno zaznaczył, że konieczna jest zmiana władzy.
- W Polsce nie ma rządu. Owszem jest tzw. Rada Ministrów, ale oni dyskutują nad projektami ustaw i głosują nad nimi. To nie jest władza wykonawcza. To tak naprawdę trzecia izba parlamentu – mówił europoseł. Chcemy stworzyć rząd, na którym będzie się tylko wykonywało ustawy; rząd który będzie miał dużą władzę - ale tylko wykonawczą oraz Radę Stanu, która będzie projektowała ustawy. Jeżeli na posiedzeniu rządu minister powie: ,,Słuchajcie, a może by zrobić taką ustawę” to wówczas dać 10 tysięcy grzywny. Od razu. Rząd ma wykonywać ustawy, nie wolno mu nawet myśleć o ich projektowaniu. Rząd projektuje takie ustawy, które są najwygodniejsze. Dla kogo? Dla rządu. W związku z tym rząd nie może projektować ustaw – dodał.

Korwin-Mikke: Cła, subsydia i dotacje - ograniczyć!

Zniesienie podatków PIT i CIT oraz podatku od kupna-sprzedaży to zdaniem eurodeputowanego recepta na zniknięcie bezrobocia. Polityk proponuje wyeliminować bariery, które hamują perspektywę zatrudnienia. Sugeruje likwidację chociażby zasiłków dla bezrobotnych. To jego zdaniem sprawi, że pozbędziemy się bezrobocia w ciągu kilku dni.
-Teraźniejszy ustrój trzeba obalić. W Polsce nie będzie nielegalnego zatrudnienia, bo każde będzie legalne. Takie pojęcie nie będzie istnieć. Nie będzie nielegalnych dochodów, bo wszystkie dochody będą legalne. Podatki będą, ale nie będzie tego najgorszego – dochodowego – mówił polityk

DPP 9


Janusz Korwin – Mikke pytany o przyszłość Polski, przyszłość Podkarpacia mówi: To państwo zbankrutuje. Wszystkie państwa okupowane przez Unię Europejską są bankrutami. Wszystkie! A na Podkarpaciu jest zastój, nic się nie dzieje.

,,Ciepłe stołki” dla polityków w parlamencie
Parlament według Korwina- Mikke to ciepły, wygodny stołek dla polityka umożliwiający zaobserwowanie, kto się najbardziej skorumpuje. - Im większy sukinsyn, tym bardziej będzie awansował w strukturach. Jest to celowa robota – mówił polityk. Ja myślałem, że Unia Europejska to grono wariatów, które kradnie. Teraz widzę, że głównym jej celem jest skorumpowanie ludzi i demoralizacja. Parlament Europejski służy jednemu celowi – zdemoralizowaniu posłów po to, żeby mieli duże pieniądze za nic, żeby się zdemoralizowali. Im większy sukinsyn, tym lepszy będzie później działacz w Unii Europejskiej. Jest to celowe produkowanie skorumpowanych łajdaków – dodał.

Lider partii poinformował, że dba i zabiega o to, by były wystawione wszystkie listy wojewódzkie pod nazwą Kongres Nowej Prawicy. Jego zdaniem lokalne struktury mają samodzielność i mogą startować w koalicji z kim chcą.
- W wyborach gminnych decyduje nie ideologia ale to, kto potrafi stawiać latarnie uliczne – mówił poseł.
W sprawach lokalnych zdaniem lidera partii powinni decydować ludzie żyjący na tym terenie. Jest to jedno z założeń programowych partii.

Czy rzeczywiście realny jest program Nowej Prawicy? Czy chociażby ze względów finansowych ,,stać nas Polaków” na zmiany jakie proponuje Korwin-Mikke? A może to zwyczajne ,,młócenie słomy”?

Anna Dziura

50000 Pozostało znaków