Black frider tworzenie stron internetowych Jasło

Idź za ciosem, dołącz do Jasielskiej Ligi Naukowej z LOTOSEM!

Idź za ciosem, dołącz do Jasielskiej Ligi Naukowej z LOTOSEM!14 zespołów uczniowskich reprezentowało jasielskie szkoły podstawowe oraz klasy gimnazjalne w Konkursie Wiedzy o Jasielskiej Lidze Naukowej z LOTOSEM, który odbył się 23 marca 2018 r. auli Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle.

Konkurs miał na celu upowszechnienie wśród młodzieży szkolnej informacji o Jasielskiej Lidze Naukowej z LOTOSEM – projekcie realizowanym w roku szkolnym 2017/2018 przez Miasto Jasło we współpracy z Grupą LOTOS i Fundacją LOTOS.
Współzawodnictwo szkolnych drużyn obejmowało: rozwiązanie indywidualnego testu z 15 pytaniami oraz zespołowe wykonanie 3 zadań praktycznych, zaś o zdobytym miejscu lub wyróżnieniu  decydowała suma uzyskanych punktów. 
Wyniki Konkursu Wiedzy o Jasielskiej Lidze Naukowej z LOTOSEM przedstawiają się następująco:

W kategorii szkół podstawowych:I miejsce zajęła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 4 w Jaśle:1. Hubert Zając2. Eryk Bania3. Łucja PostekII miejsce zdobyli przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 8 w Zespole Szkół Miejskich nr 5 w Jaśle:1. Milena Wiktorska2. Natalia Skocz3. Maksymilian MarekIII miejsce wywalczył zespół uczniowski ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle:1. Kinga Moskal2. Krzysztof Królikowski3. Dominik KobaW kategorii klas gimnazjalnych:I miejsce zdobyła reprezentacja Zespołu Szkół Miejskich nr 5 w Jaśle:1. Maciej Ochwat2. Konrad Lawera3. Gabriela RzońcaII miejsce uzyskał zespół uczniów klas gimnazjalnych ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle:1. Magdalena Pabisz2. Dagmara Zając3. Aleksandra Borda-SieczkowskaIII miejsce przypadło uczennicom klas gimnazjalnych z Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle w składzie:1. Aleksandra Wilk2. Karolina Sokołowska3. Katarzyna SokołowskaKomisja konkursowa przyznała 3 wyróżnienia:-reprezentacji klas gimnazjalnych w Zespole Szkół Społecznych w składzie:1. Zuzanna Wojnarska2. Barbara Ramut3. Emilia Maczuga-przedstawicielom Szkoły Podstawowej nr 10 w Zespole Szkół Miejskich nr 6 w Jaśle tj.1. Wiktorowi Bożkowi2. Szymonowi Tusińskiemu3. Adamowi Gancarskiemu-Zespołowi reprezentującemu klasy gimnazjalne w Szkole Podstawowej nr 1 w Jaśle w składzie:1. Karolina Kmon2. Emilia Matuszewska3. Jakub Piwowar


Zwycięskie i wyróżnione drużyny otrzymały dyplomy i atrakcyjne nagrody, pozostali uczestnicy – pamiątkowe upominki.Najwięcej emocji wśród uczestników i członków jury wzbudziło zadanie praktyczne polegające na ułożeniu i odczytaniu hasła, zachęcającego koleżanki i kolegów ze szkół jasielskich do zaangażowania się w projekty badawcze w ramach Jasielskiej Ligi Naukowej z LOTOSEM. Poniżej prezentujemy oryginalne pomysły drużyn szkolnych na promocję Jasielskiej Ligi Naukowej z LOTOSEM:
„My to wiemy, Ty to wiesz,Z Ligą zawsze fajnie jest!Badaj, składaj, zaprezentuj,Baw się dobrze i nie krępuj.LOTOS zawsze Ci pomoże,gdy zła nuda Cię znów zmoże,więc w projekcie udział weź,z nami dużo dowiesz się.Jasielska Liga Naukowazawsze z LOTOSEM będzie gotowa!(zesp. klas gimn. ZSM nr 5 w Jaśle)
„Fascynuje Cie nauka?Lubisz rozwiązywać problemy?To idź za ciosem,dołączdo Jasielskiej Ligi Naukowej z LOTOSEM!”(zesp.klas gimn. ZSM nr 5 w  Jaśle)
„Jasło swoją Ligę ma,zrobisz projekt na sto dwaWykaż się tam swoim głosem,Wystartuj w Lidze Naukowej z LOTOSEM!(zesp. klas. gimn. SP 1 Jasło)
Jasielska Liga Naukowa z LOTOSEMDołącz, a rozwiniesz się z rozgłosem!Z nami uratujesz fokę szarą, sokoła wędrownego,Mój drogi Kolego!(drużyna SP 11 w ZSM 2 w Jaśle)

Zespół zadaniowy ds. projektu edukacyjnegoJasielska Liga Naukowa z LOTOSEM

Komentarze obsługiwane przez CComment