Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Featured

Gimnazjum nr 2 znów miało posłów w Sejmie Dzieci i Młodzieży

sejm 1W dniu 1 czerwca po raz kolejny w ławach tego wyjątkowego parlamentu zasiedli uczniowie Gimnazjum nr 2 w Jaśle, a konkretnie uczennice - Kinga Czerwińska i Dominika Oleszkowicz, podopieczne Wiesława Hapa.

Zajęły one pierwsze miejsce w województwie i w Dniu Dziecka reprezentowały nasz region w XXIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży, która odbyła się w gmachu Sejmu RP. Jej tematem przewodnim była „Przestrzeń publiczna jako miejsce wolne od symboli propagujących systemy totalitarne. Lokalni bohaterowie w przestrzeni publicznej”. Posiedzenie zakończyło się podjęciem wspólnej uchwały. Obrady otworzył marszałek Sejmu Marek Kuchciński.  Następnie głos zabrali m.in. sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Marzena Machałek, prezes Instytutu Pamięci Narodowej Jarosław Szarek oraz rzecznik praw dziecka Marek Michalak, który zwracając się do młodych posłów powiedział: „Żeby pokochać wielką ojczyznę trzeba zatroszczyć się także o małą ojczyznę, bo to są korzenie”. Uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski biorący udział w projekcie mieli w tym roku za zadanie podjąć działania zmierzające do zwiększenia świadomości społeczności lokalnej na temat bohaterów lokalnych. Najlepsi spośród nich wyjechali do Warszawy.

 

sejm 2

 

Głównym organizatorem tej sesji SDiM była Kancelaria Sejmu w porozumieniu z Instytutem Pamięci Narodowej, Ośrodkiem Rozwoju Edukacji i Ministerstwem Edukacji Narodowej. W przeddzień obrad młode posłanki z Jasła, wraz z koleżankami i kolegami z całej Polski zwiedziły miejsca pamięci na terenie Warszawy. Sejm Dzieci i Młodzieży to pierwszy dziecięco - młodzieżowy parlament w Europie. Uczniowie z jasielskiego Gimnazjum nr 2 kwalifikują się do niego corocznie od kilkunastu lat. W kilku przypadkach były to nawet dwa i trzy dwuosobowe zespoły.
/ZSM nr 3 w Jaśle/

Portal miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które są niezwiązane z tematem, zawierają wulgaryzmy, reklamy czy też treści obrażające inne osoby. Użytkowniku ponosisz odpowiedzialność za treść swoich komentarzy zgodnie z Polskim Prawem oraz normami obyczajowymi.

50000 Pozostało znaków