Dożynkowy Festyn Rodzinny (Gorajowice)

miastojaslo20615 sierpnia Zarząd Osiedla Jasło Ulaszowice oraz Zarząd Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Gorajowice zorganizowali Dożynkowy Festyn Rodzinny dla Wszystkich mieszkańców powiatu jasielskiego. FOTORELACJA

Uroczysta msza święta w kościele pw. Chrystusa Króla w Jaśle zapoczątkowała świętowanie.

Dożynkowy Festyn Rodzinny (Gorajowice)

Od godziny 16.00 na terenie boiska sportowego w Jaśle położonego przy drodze w kierunku Gorajowic - dawniej SADY PGR ( powyżej Osiedla Na Kotlinę) trwała część nieoficjalna. Muzycznie przywitała wszystkich zgromadzonych kapela Trzcinicoki.

Dożynkowy Festyn Rodzinny (Gorajowice)

Atrakcji było mnóstwo m.in. turniej w siatkówkę z udziałem drużyn: Ulaszowice, Gorajowice, Warzyce oraz Kowalowy. Puchar dla zwycięskiej drużyny ufundował Przewodniczący Zarządu Osiedla, pan Stanisław Lechwar. W przedsięwzięcie zaangażowali się również poseł na Sejm RP Bogdan Rzońca oraz były wiceburmistrz miasta Jasła Ryszard Pabian.

Impreza integracyjna, jak widać zgromadziła tutaj wiele osób. Dożynkowy Festyn Rodzinny i ten dzisiejszy symboliczny wieniec pokazują nasze przywiązanie do tradycji rolniczych, tych które kiedyś tutaj funkcjonowały. W programie artystycznym na dzisiaj przygotowaliśmy konkursy, zabawy dla dzieci, występy zespołów muzycznych. Będzie możliwość spróbowania sił w jeździe konnej. Smakosze zaspokoją swój apetyt kuchnią polską i włoską – powiedział Stanisław Lechwar, Przewodniczący Zarządu Osiedla.

Dożynkowy Festyn Rodzinny (Gorajowice)

Warto nadmienić, iż zabawę umilał także zespół ,,VANESCO”.
Dopisało wszystko, co mogło tego dnia dopisać: pogoda była bardzo dobra, zjawiło się sporo gości. Przygotowanie festynu wymagało sporo wysiłku zarówno ze strony organizatorów jak i mieszkańców osiedli. Wysiłek ten przyniósł jednak fantastyczne rezultaty.

Dożynkowy Festyn Rodzinny (Gorajowice)

Wszyscy świetnie się bawili, co z pewnością pozytywnie wpłynęło na wzmocnienie więzi rodzinnych i wspólną integrację. Była to doskonała okazja do aktywnego i pożytecznego spędzenia wolnego czasu.

Anna Dziura