Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Featured

Debata polityczna na Wydziale Zamiejscowym AHE w Jaśle

IS DPP j1023,,Wybieraj świadomie. Przyszłość Unii Europejskiej i miejsce w niej naszego regionu” – pod takim hasłem przebiegała debata polityczna zorganizowana na Wydziale Zamiejscowym AHE

,,Wybieraj świadomie. Przyszłość Unii Europejskiej i miejsce w niej naszego regionu” – pod takim hasłem przebiegała debata polityczna zorganizowana na Wydziale Zamiejscowym AHE w Jaśle.

IS DPP j1024


W debacie uczestniczyli:

Tomasz Kamiński Poseł na Sejm RP, kandydat do Parlamentu Europejskiego z Sojuszu Lewicy Demokratycznej

Adam Kmiecik Starosta Jasielski, kandydat do Parlamentu Europejskiego z Platformy Obywatelskiej

Mariusz Sidor kandydat do Parlamentu Europejskiego z ramienia Twój Ruch

Marek Owsiany Radny Powiatu Brzozowskiego, kandydat do Parlamentu Europejskiego z Polskiego Stronnictwa Ludowego

Waldemar Zarębski kandydat do Parlamentu Europejskiego z Kongresu Nowej Prawicy

IS DPP j1025


Gościem debaty była eurodeputowana Elżbieta Łukacijewska, która w swoim wystąpieniu zwróciła uwagę na frekwencję podczas wyborów. - Każdy świadomy, młody i inteligentny człowiek powinien chodzić na wybory. Jest to pewnego rodzaju odpowiedzialność. Bardzo często wybory do Parlamentu Europejskiego sprowadzane są do spraw i problemów tutaj w Polsce. Należy pokazywać na którym miejscu była Polska, na którym jest i jakie są szanse dla nas wszystkich – mówiła Elżbieta Łukacijewska.

IS DPP j1026


Często słyszę wśród młodego pokolenia o patriotyzmie. Powtarzam im, że nowoczesny patriotyzm to między innymi jest udział w głosowaniu – dodała euro deputowana. Eurodeputowana przystąpienie do Unii Europejskiej uważa za ogromny krok do przodu jaki 10 lat temu wykonali Polacy, decydując w referendum o przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej. Łukacijewska podkreśliła, że nowe 5 lat w unii to nie będą kwestie budżetowe, lecz problematyka m.in. emisji dwutlenku węgla, gospodarka, polityka międzynarodowa.

IS DPP j1027


Uczestniczący w debacie kandydaci oprócz nakreślenia swoich planów komentowali i proponowali rozwiązania spraw bieżącym, problemów z jakimi borykają się mieszkańcy Jasła, Podkarpacia – mieszkańcy Polski. Potencjalnym wyborcom przedstawili swoje pomysły na sprawy bieżące i bliskie mieszkańcom naszego województwa m.in. na promocję województwa podkarpackiego, problem bezrobocia, depopulacji, projekty integracji europejskiej. 

Anna Dziura

50000 Pozostało znaków