Debata polityczna na Wydziale Zamiejscowym AHE w Jaśle

IS DPP j1023,,Wybieraj świadomie. Przyszłość Unii Europejskiej i miejsce w niej naszego regionu” – pod takim hasłem przebiegała debata polityczna zorganizowana na Wydziale Zamiejscowym AHE

,,Wybieraj świadomie. Przyszłość Unii Europejskiej i miejsce w niej naszego regionu” – pod takim hasłem przebiegała debata polityczna zorganizowana na Wydziale Zamiejscowym AHE w Jaśle.

IS DPP j1024

W debacie uczestniczyli:

Tomasz Kamiński Poseł na Sejm RP, kandydat do Parlamentu Europejskiego z Sojuszu Lewicy Demokratycznej

Adam Kmiecik Starosta Jasielski, kandydat do Parlamentu Europejskiego z Platformy Obywatelskiej

Mariusz Sidor kandydat do Parlamentu Europejskiego z ramienia Twój Ruch

Marek Owsiany Radny Powiatu Brzozowskiego, kandydat do Parlamentu Europejskiego z Polskiego Stronnictwa Ludowego

Waldemar Zarębski kandydat do Parlamentu Europejskiego z Kongresu Nowej Prawicy

IS DPP j1025

Gościem debaty była eurodeputowana Elżbieta Łukacijewska, która w swoim wystąpieniu zwróciła uwagę na frekwencję podczas wyborów. - Każdy świadomy, młody i inteligentny człowiek powinien chodzić na wybory. Jest to pewnego rodzaju odpowiedzialność. Bardzo często wybory do Parlamentu Europejskiego sprowadzane są do spraw i problemów tutaj w Polsce. Należy pokazywać na którym miejscu była Polska, na którym jest i jakie są szanse dla nas wszystkich – mówiła Elżbieta Łukacijewska.

IS DPP j1026

Często słyszę wśród młodego pokolenia o patriotyzmie. Powtarzam im, że nowoczesny patriotyzm to między innymi jest udział w głosowaniu – dodała euro deputowana. Eurodeputowana przystąpienie do Unii Europejskiej uważa za ogromny krok do przodu jaki 10 lat temu wykonali Polacy, decydując w referendum o przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej. Łukacijewska podkreśliła, że nowe 5 lat w unii to nie będą kwestie budżetowe, lecz problematyka m.in. emisji dwutlenku węgla, gospodarka, polityka międzynarodowa.

IS DPP j1027

Uczestniczący w debacie kandydaci oprócz nakreślenia swoich planów komentowali i proponowali rozwiązania spraw bieżącym, problemów z jakimi borykają się mieszkańcy Jasła, Podkarpacia – mieszkańcy Polski. Potencjalnym wyborcom przedstawili swoje pomysły na sprawy bieżące i bliskie mieszkańcom naszego województwa m.in. na promocję województwa podkarpackiego, problem bezrobocia, depopulacji, projekty integracji europejskiej.

Anna Dziura

Portal miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które są niezwiązane z tematem, zawierają wulgaryzmy, reklamy czy też treści obrażające inne osoby. Użytkowniku ponosisz odpowiedzialność za treść swoich komentarzy zgodnie z Polskim Prawem oraz normami obyczajowymi.