Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Featured

Były internat dla jasielskiego MOPSu

Były internat dla jasielskiego MOPSuWładze miasta przygotowują się do przejęcia budynku po byłym internacie na ul. Szkolnej.

Aby przedsięwzięcie doszło do skutku, radni powiatowi muszą podjąć odpowiednią uchwałę, która zezwoli na przekazanie budynku na rzecz miasta Jasła. Na chwilę obecną budynek stanowi własność powiatu. Jeśli dojdzie do porozumienia, a zdaniem władz miasta wszystko na to wskazuje, powiat przekaże nieodpłatnie ten budynek. Miasto Jasło poniesie koszty zakupu 30a działki, co stanowi pierwszy etap. W etapie drugim nabyte zostaną nieruchomości gruntowe, które pozwolą na poszerzenie działki pod budynkiem i umożliwią urządzenie drogi dojazdowej do tego budynku. 

- Chcemy docelowo przeprowadzić do niego Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, który uruchomiłby tam nowe działania. Jest kilka nowych pomysłów skierowanych do mieszkańców miasta - mówi burmistrz Ryszard Pabian.
Działania ukierunkowane są do grup które tego najbardziej potrzebują. Ma powstać m.in. Placówka Wsparcia Dziennego, świetlica, placówka dla osób z problemami psychicznymi itp. Pomysłów jest kilka i jak informują władze miasta, tymi działaniami zostanie objętych około 400 osób.

Po wstępnym oszacowaniu i wyszczególnieniu prac jakie będą konieczne do wykonania poznamy koszty, które miasto poniesie. Burmistrz podkreśla, że istnieje możliwość ubiegania się o środki w wysokości do 3,5 mln złotych.
W marcu, bieżącego roku zaplanowany jest nabór wniosków. W związku z formalnościami, jakich należy dopełnić, MOPS najprawdopodobniej będzie mógł zająć nową siedzibę dopiero w przyszłym roku. 

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej ma zająć 850 metrów kwadratowych.

red.

Portal miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które są niezwiązane z tematem, zawierają wulgaryzmy, reklamy czy też treści obrażające inne osoby. Użytkowniku ponosisz odpowiedzialność za treść swoich komentarzy zgodnie z Polskim Prawem oraz normami obyczajowymi.

50000 Pozostało znaków