Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Brzyska twórcom Konstytucji 3 Maja

DSC 0021Wójt Gminy Brzyska Rafał Papciak oraz przewodniczący Rady Gminy Czesław Węgrzyn zapraszają mieszkańców powiatu jasielskiego do udziału w lokalnych uroczystościach patriotycznych z okazji 222. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Podczas obchodów zostanie odsłonięty obelisk z tablicą upamiętniającą Jej Twórców. Radosne świętowanie majowej rocznicy rozpoczniemy w piątek o godzinie piętnastej mszą świętą w Kościele Parafialnym w Brzyskach.

DSC 0019


Tuż po niej nastąpi przemarsz pocztów sztandarowych, władz samorządowych, przedstawicieli stowarzyszeń funkcjonujących na terenie naszej gminy, okolicznych mieszkańców oraz zaproszonych gości na plac przed Urzędem Gminy. W tym reprezentacyjnym miejscu został ustawiony głaz, a na nim zamontowana tablica o treści: „W 222 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja Jej Twórcom Wdzięczni mieszkańcy Gminy Brzyska. A.D. 3 maja 2013". Dokonamy jej odsłonięcia i poświęcenia ku pamięci potomnych. Po zakończeniu części oficjalnej odbędzie się przegląd pieśni patriotycznej „Witaj majowa jutrzenko!", a na „Dzień Otwartej Strażnicy" zaproszą Państwa druhowie z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzyskach.

DSC 0021


 

W boksach garażowych, gdzie na co dzień stoją specjalistyczne samochody ratownicze, będą mieli Państwo okazję zapoznać się ze specyfiką działalności straży pożarnej oraz jej wyposażeniem używanym podczas ratowania ofiar pożarów czy miejscowych zagrożeń. Obchody rocznicowe poprzedzimy dwudniową „Majówką" w parku krajobrazowym przy zabytkowym dworku w Brzyskach. 1 maja o godzinie piętnastej pragniemy zaprosić Państwa na koncert działającego przy miejscowym ośrodku kultury zespołu młodzieżowego „Jeruzalem", a dzień później - o tej samej porze - na Święto Flagi Narodowej. Dla najmłodszych przewidzieliśmy atrakcje typu: dmuchańce, lody, popcorn i watę cukrową.


Szanowni mieszkańcy gminy Brzyska!
Zwracamy się z prośbą o przystrojenie Waszych posesji flagami państwowymi. Pokażmy naszym sąsiadom z okolicznych gmin, że jesteśmy jedną, wielką patriotyczną rodziną.
Do zobaczenia.

Rafał Papciak
Wójt Gminy Brzyska
Czesław Węgrzyn
Przewodniczący Rady Gminy Brzyska

Portal miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które są niezwiązane z tematem, zawierają wulgaryzmy, reklamy czy też treści obrażające inne osoby. Użytkowniku ponosisz odpowiedzialność za treść swoich komentarzy zgodnie z Polskim Prawem oraz normami obyczajowymi.

50000 Pozostało znaków