Black frider tworzenie stron internetowych Jasło

Anna Bialik na Forum Kobiet w Magdeburgu

113 marca 2014 r. w Magdeburgu odbyła się oficjalna uroczysta ceremonia wręczenia nagród laureatkom konkursu „Kobiety są Przyszłością”

13 marca 2014 r. w Magdeburgu odbyła się oficjalna uroczysta ceremonia wręczenia nagród laureatkom konkursu „Kobiety są Przyszłością” organizowanego w ramach projektu „WOMEN – realizowanie ponadnarodowej strategii celem przeciwdziałania odpływowi dobrze wykształconych młodych kobiet”.

Z regionu województwa podkarpackiego w kategorii konkursowej „Kobieta Wzór” – laureatką została Pani Anna Bialik – Wiceprezes firmy Argus Energy z Jasła. Nagrodę pani Anna odebrała z rąk Ministra Rozwoju Regionalnego oraz Ministra Sprawiedliwości i Równości Społecznej Republiki Federalnej Niemiec.

2


- Jest to dla mnie miłe przeżycie i wielkie wyróżnienie. Cieszę się, że na skalę międzynarodową są realizowane takie przedsięwzięcie, w których docenia się aktywne kobiety, które potrafią działać z pasją i dążyć do wyznaczonego celu – powiedziała podczas uroczystości Anna Bialik.

women-are-future 01


Konkurs przeprowadzono w trzech równoważnych kategoriach:

• Kobieta wzór
• Firma przyjazna kobietom
• Najlepszy start-up

W ramach każdej kategorii wyboru zwyciężczyń dokonało międzynarodowe jury w Berlinie, w skład którego weszły wyłącznie kobiety reprezentujące różne środowiska.

W kategorii: „Kobieta Wzór” zostało nominowanych 64 kandydatek. W szczególności jury zwracało uwagę czy dana kandydatka:
• Założyła lub/i przyczyniła się do realizacji wizji firmy/instytucji/stowarzyszenia;
• Ma duży wpływ na proces decyzyjny/ zarządzanie;
• Ma duży wpływ na kierunek strategiczny firmy/ instytucji/stowarzyszenia lub wspiera rozwój biznesu;
• Ma wpływ na szerszą publiczność (osoba opiniotwórcza).

W konkursie wzięły udział kandydatki z Niemiec, Polski, Węgrzech, Austrii oraz Słowenii. Również w trakcie uroczystości zaprezentowano krótkometrażowy film przedstawiający charakterystykę zwyciężczyni konkursu.

{youtube}mBVqFPOlX_I{/youtube}

Zwyciężczynie z każdej kategorii konkursu „Kobiety są Przyszłością” zostaną przedstawione jako wzór do naśladowania w szeroko zakrojonej kampanii międzynarodowej na rzecz poprawy wizerunku regionów partnerskich jako regionów, w których kobiety mogą odnieść sukces.

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej – Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu dla Europy Środkowej.

Argus Sp. z o.o.

Komentarze obsługiwane przez CComment