Wsparcie dla Jasła z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych

7,3 mln zł dla Miasta Jasła

7,3 mln złotych otrzymało Miasto Jasło na modernizację dachów dwóch szkół miejskich oraz na ul. Leśną. Wsparcie pochodzi z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych.

W ogłoszonej ósmej edycji programu – Jasło ubiegało się o środki w łącznej wysokości ponad 37 mln złotych na: modernizację pokrycia dachowego w dwóch miejskich szkołach (Zespół Szkół Miejskich nr 1 i Zespół Szkół Miejskich nr 3), szacowana wartość: ponad 2,3 mln zł – dofinansowanie 2 mln zł; na rozbudowę i budowę ul. Leśnej, szacowana wartość: 5,6 mln zł – dofinansowanie 5,3 mln zł oraz na modernizację obiektu stadionu piłkarskiego MOSiR przy ul. Śniadeckich 15 w Jaśle – szacowana wartość: 35,9 mln zł – dofinansowanie 30 mln zł. Miasto otrzymało wsparcie na dwa pierwsze zadania.

Stan dachów na budynkach szkolnych w ZSM nr 1 (ul. Rafineryjna) i ZSM nr 3 (ul. Szkolna) obecnie nie odpowiada wymogom technicznym, stąd też konieczne jest przeprowadzenie prac obejmujących m.in. zmianę pokryć dachowych na całym budynku, docieplenie i wykonanie obróbek kominów. Z kolei ul. Leśna wymaga kompleksowej przebudowy, w zakres prac wchodzi m.in.: poszerzenie jezdni, budowa nowego odcinka, ścieżka pieszo-rowerowa.

Planowany termin realizacji inwestycji to lata 2024-2026.

Urząd Miasta w Jaśle