Black frider tworzenie stron internetowych Jasło

145-lecie istnienia Gimnazjum i Liceum

145-lecie istnienia Gimnazjum i Liceum4 października w Jaśle I Liceum Ogólnokształcące obchodziło wyjątkową rocznicę, 145-lecia istnienia Gimnazjum i Liceum. FOTORELACJA

W parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika odbyła się uroczysta msza święta której przewodniczył ks. dr hab. Andrzej Garbarz. Podczas homilii przybliżył między innymi wydarzenia i fakty z kart historii szkoły oraz miasta Jasła. Sentymentalna podróż w przeszłość dostarczyła wielu wzruszeń i radości, stała się okazją do refleksji, przywołania wszystkich, którzy tworzyli oraz tworzą obecnie to miejsce. 

145-lecie istnienia Gimnazjum i Liceum


Proboszcz parafii ks. Tadeusz Paszek witając przybyłych na eucharystię, zwrócił uwagę na niezwykły związek Kościółka ze szkołą. - Z tą szkołą od zawsze związany był Kościół Gimnazjalny, który zbudowano dla potrzeb młodzieży. To właśnie tutaj młodzież idąca do szkoły wstępowała by modlić się o światło ducha świętego – powiedział

145-lecie istnienia Gimnazjum i Liceum


Dalsze uroczystości jubileuszowe miały miejsce w auli I Liceum Ogólnokształcącego. Podczas sesji naukowej wysłuchano wykładów profesor Barbary Weigl, doktora Grzegorza Ochały i Kamila Ruszała.

145-lecie istnienia Gimnazjum i Liceum


Przez cały okres swojej działalności , w dobrych ale również i w złych chwilach, szkoła ta naucza pokolenia nieprzemijających wartości.
Na uroczystość przyjechało wielu dostojnych gości, absolwentów, przedstawicieli władz samorządowych, dyrektorów szkół.

145-lecie istnienia Gimnazjum i Liceum


Piątkowe uroczystości zakończyły się programem przygotowanym przez uczniów szkoły. Odbył się koncert chóru Soli Deo, występy recytatorsko-wokalne oraz wyświetlono film o szkole.

Anna Dziura

 

Komentarze obsługiwane przez CComment