Jasło

Fotograf ślubny Jasło, Krosno

Powrót do szkoły

sniadanieWraz z ostatnimi promieniami letniego słońca dzieci wracają do szkoły. Aby przez kilkugodzinny pobyt w szkole były pełne energii warto zadbać o to, by w ich plecaku zawsze znalazło się miejsce na pyszne i pożywne drugie śniadanie.

W tym roku zaproponujmy naszym pociechom wspólne przygotowywanie przekąsek, które zabiorą ze sobą do szkoły. Jak wynika bowiem z badania konsumenckiego przeprowadzonego na zlecenie marki WINIARY tylko 14% dzieci z województwa podkarpackiego na co dzień angażuje się w kuchenną pomoc*. A szkoda! Przygotowywanie razem posiłków może przynieść wiele radości i kształtować w naszych dzieciach dobre nawyki. Zachęćmy je więc do rodzinnego gotowania i pokażmy jak wiele przyjemności daje wspólne pichcenie w kuchni!
Wrzesień to dla naszych dzieci koniec wakacyjnej laby. Aby w nowy rok szkolny wkroczyły z dobrą energią powinniśmy zadbać o ich codzienny jadłospis, a przede wszystkim o pożywne drugie śniadanie, które wezmą ze sobą do szkoły. Jak sprawić, by drugie śniadanie zjadane było przez nasze dzieci z apetytem? Wystarczy zaprosić je do kuchni i zaangażować we wspólne przygotowywanie przekąsek. W województwie podkarpackim tylko 14% pociech bierze udział w rodzinnym szykowaniu posiłków, przede wszystkim angażując się w pomoc przy robieniu kanapek (48%) oraz sałatek (16%). Niemal we wszystkich rodzinach z podkarpackiego to głównie mama zajmuje się gotowaniem. Warto to zmienić i we wspólne przygotowywanie posiłków zaangażować także dzieci. Pozwoli nam to nie tylko wspólnie spędzić więcej czasu, ale także wykreować u naszych pociech właściwe nawyki żywieniowe. Jak najlepiej przygotować się na powrót do szkoły po wakacjach? Skorzystaj z naszych pomysłów na pyszne drugie śniadanie i przekąski do szkoły dla dzieci.
Przyrządzając posiłki do szkoły staramy się, aby znalazło się tam coś pożywnego, ale i łatwego do przygotowania – tak, by poranny czas spędzony w kuchni nie trwał zbyt długo. Idealną propozycją dla wszystkich tych, którym znudziły się tradycyjne kanapki będzie ich wersja z dodatkiem pasty jajecznej i szynki. Do przygotowania tej przekąski potrzebne nam będą: łyżka Majonezu Dekoracyjnego WINIARY, 2 jajka ugotowane na twardo, łyżeczka chrzanu, 4 plastry szynki, obrany ze skórki pomidor, 3 kromki chleba tostowego, sól i pieprz do smaku oraz kilka pomidorków koktajlowych do dekoracji. Przygotowania zaczynamy od obrania i drobnego posiekania jajek, które kolejno mieszamy z Majonezem Dekoracyjnym WINIARY i chrzanem. Pastę wystarczy doprawić jeszcze solą i pieprzem oraz posmarować nią kromki chleba. Następnie pokrojonego w plastry pomidora kładziemy na dwóch kromkach chleba, układamy je na sobie, a trzecią kładziemy pastą do dołu. Kanapki dociskamy, ścinamy brzegi, spinamy wykałaczkami i kroimy po przekątnych, na cztery trójkąty. Wystarczy udekorować je jeszcze ćwiartkami pomidorków koktajlowych i idealne drugie śniadanie dla Twojego dziecka gotowe!
Rano zwykle mamy mało czasu. Jeśli wyjątkowo bardzo się spieszymy, przygotujmy proste i równie smaczne kanapki z szynką i serem żółtym. Do ich przyrządzenia będziemy potrzebować: czubatej łyżki Majonezu Dekoracyjnego WINIARY, 2 kromek chleba razowego, po plasterku: szynki, sera żółtego i pomidora, garści rzeżuchy oraz odrobiny soli do smaku. Kromki chleba smarujemy Majonezem Dekoracyjnym WINIARY. Na jednej kromce układamy ser, szynkę i pomidora, a następnie posypujemy ją rzeżuchą i odrobiną soli. Wystarczy jeszcze przykryć naszą kanapkę drugą kromką chleba, lekko docisnąć, przekroić na pół i gotowe! Z taką przekąską w plecaku każde dziecko nie będzie mogło doczekać się przerwy śniadaniowej.
Po więcej inspiracji na smaczne i pożywne przekąski do szkoły, zapraszamy na stronę www.winiary.pl.
* Badanie konsumenckie przeprowadzone przez firmę Millward Brown na zlecenie marki WINIARY.
##
WINIARY to marka, która od lat jest gwarancją sukcesu w kuchni. Jej produkty inspirują współczesne panie domu do przygotowywania najsmaczniejszych potraw dla całej rodziny. Zupy, majonezy, buliony, sosy, Pomysł na…, dania instant, przyprawy, galaretki, kisiele czy budynie – w sumie ponad 230 różnych produktów kulinarnych WINIARY, które pozwalają w szybki i prosty sposób przyrządzić posiłek. Na stronie www.winiary.pl panie domu znajdą przepisy oraz inspiracje kulinarne na każdy dzień. Produkty marki WINIARY rokrocznie zdobywają liczne nagrody przyznawane przez konsumentów i detalistów. W 2011, 2012 oraz 2015 roku redakcja „Rzeczpospolitej” przyznała marce WINIARY prestiżowy tytuł Najmocniejszej Marki Roku.

Poinformuj nas