Jasło

Fotograf ślubny Jasło, Krosno

Nie zabieraj zarazków na ferie zimowe!

shutterstock 2483933Oceny poprawione, plecak spakowany, narty przygotowane, pozostaje jeszcze tylko poczekać na ostatni przed feriami dzwonek i można ruszać na zimową wyprawę! Warto jednak zadbać o swoje zdrowie, by nie spędzić wolnego czasu z gorączką w łóżku.

Bohaterowie programu Akademia Czystych Rąk Carex – Chlip i Chlap, już po raz piąty uczą najmłodszych, że podstawową zasadą w walce m.in. z przeziębieniem i grypą jest właściwa higiena rąk.

Ferie to dla najmłodszych beztroski czas relaksu i zabawy. Trzeba jednak pamiętać, że zimą największe żniwo zbiera grypa. Dzieci znajdują się w grupie szczególnie narażonych na zarażenie się wirusem grypy, dlatego trzeba im często przypominać, by po powrocie do domu dokładnie myły ręce. Żeby pomóc dziecku wyrobić nawyk dbania o higienę rąk, warto zadbać, by w łazience było jego ulubione mydło. Carex Bubble Gum to antybakteryjne mydło dla dzieci o zapachu gumy balonowej, które sprawi, że mycie rąk będzie nie obowiązkiem, a czystą przyjemnością. Maluchy zaaferowane zabawą na dworze często zapominają też o odpowiednim ubraniu, a efekty tego są szybko zauważalne. Wirus grypy rozprzestrzenia się błyskawicznie – wystarczy, że np. podamy rękę chorej osobie lub dotkniemy przedmiotu, którego dotykała, a już drobnoustroje są na naszych rękach. Przed wyjazdem na ferie należy uświadomić dziecku, że rozwiązaniem tego problemu jest częste mycie rąk - warto wspólnie przypomnieć sobie cenne wskazówki Chlipa i Chlapa, sympatycznych bohaterów Akademii Czystych Rąk Carex, którzy chętnie podpowiadają jak poprawnie umyć ręce i ustrzec się bakterii. Dobrym pomysłem jest też spakowanie maluchowi do plecaka żelu antybakteryjnego Carex – tak by w każdej sytuacji, nawet gdy nie ma dostępu do mydła i bieżącej wody, mógł dokładnie oczyścić ręce.

Uczymy się jak myć ręce
Ważne jest też, by podstawową wiedzę na temat higieny rąk przekazywać już najmłodszym dzieciom. Tak powstała idea programu Akademia Czystych Rąk Carex, akcji edukacyjnej dla uczniów szkół podstawowych. Jej głównym celem jest przekazanie dzieciom wiedzy z zakresu profilaktyki zdrowia, a także wyrobienie w nich prawidłowych nawyków związanych z higieną rąk. Akcja organizowana jest już po raz piąty. Materiały edukacyjne dostosowano stopniem trudności do dzieci z klas 1-3 oraz 4-6. W scenariuszach lekcji zrównoważono zawartość merytoryczną, zabawę i ćwiczenia praktyczne tak, aby przybliżyć najmłodszym temat higieny rąk w jak najbardziej przyjazny sposób. W ramach akcji organizowany jest też konkurs plastyczny „Gdzie były, co robiły Twoje ręce”, który dodatkowo pomaga dzieciom utrwalić zdobytą wiedzę. Ferie zimowe, wyjazdy na narty, spacery po górach i wszelkie inne zimowe atrakcje mogą być doskonałym źródłem pomysłów na kolorowe, piękne, konkursowe prace – wystarczy zebrać pamiątki ze spaceru lub zrobić ciekawe zdjęcie, które stanie się inspiracją do kreatywnej pracy. Zachęcamy do udziału w konkursie – na zwycięzców czekają nagrody!

Anna Koper

Poinformuj nas