Tomasz Poręba: Młodzi ludzie w samorządzie to szansa dla Podkarpacia

zdjecieTomasz Poręba, Poseł do Parlamentu Europejskiego, przedstawił dziś w Rzeszowie młodych liderów Prawa i Sprawiedliwości startujących w nadchodzących wyborach samorządowych.

Tomasz Poręba wskazywał, że Prawo i Sprawiedliwość w listopadowych wyborach samorządowych bardzo mocno stawia na młodych ludzi, którzy w jego przekonaniu najlepiej znają i rozumieją problemy pokolenia do którego należą.

"Od wielu lat współpracuję z młodymi ludźmi i jestem przekonany, że są oni fachowo i merytorycznie przygotowani do sprawowania poważnych funkcji publicznych.
Przed nami wybory samorządowe – czas, kiedy wielu z nich będzie miało szansę się sprawdzić i potwierdzić swoją wartość ” – podkreślił europoseł PiS.

Młodzi działacze Prawa i Sprawiedliwości kandydują do wszystkich szczebli samorządu na Podkarpaciu. Chcą skoncentrować się na zagadnieniach, które pozwolą zatrzymać młodych na Podkarpaciu.

„Wyrównywanie szans edukacyjnych dla dzieci i młodzieży będzie priorytetem w pracy samorządowej dla lidera listy PiS w okręgu nr 4 do sejmiku województwa” - podkreśla Anna Schmidt. „Naszym priorytetem musi być likwidacja dysproporcji społecznych i edukacyjnych między północną a południową częścią województwa” - dodaje kandydatka.
Kolejnym młodym liderem do Sejmiku Województwa jest Lucjusz Nadbereżny – kandydat na prezydenta Stalowej Woli.
Marcin Fijołek – lider listy PiS w okręgu nr 4 do Rady Miasta Rzeszowa zapewniał, że młodych ludzi cechuje duża otwartość na nowe rozwiązania i odwaga a to są cechy, które w jego przekonaniu są niezwykle potrzebne w samorządzie. „Zależy mi na zdynamizowaniu prac rady miasta i wprowadzaniu nowych pomysłów dzięki którym mieszkańcy Rzeszowa, będą mogli myśleć o swojej przyszłości ze spokojem” - powiedział Fijołek.
„Nas młodych cechuje to, że większość naszego życia spędzimy w przyszłości, dlatego pracując w radach gmin będziemy działać dalekowzrocznie, a nie na zasadzie tu i teraz” – wskazuje Rafał Weber radny rady miejskiej w Stalowej Woli.

Do udziału w konferencji zaproszenie przyjęli:
1. Anna Schmidt – Lider listy w okręgu przemysko-jarosławskim do Sejmiku Województwa
2. Lucjusz Nadbereżny – Lider listy do Sejmiku Województwa i kandydat na Prezydenta Stalowej Woli.
3. Monika Hara – Pałkowska – kandydatka do Sejmiku Województwa z Gorzyc
4. Marcin Fijołek – Lider listy w okręgu 4 do Rady Miasta Rzeszowa
5. Rafał Weber – Lider listy do Rady Miasta w Stalowej Woli
6. Maciej Kamiński – Kandydat do Rady Miasta Przemyśla