Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Rzeszowska firma najlepsza na świecie

Level 108

„Freddy” to sympatyczna żaba i tytułowy bohater gry stworzonej przez młodych informatyków z Rzeszowa, czyli firmę MobiTouch.

Zespół wystartował w międzynarodowym konkursie „Windows Phone 8 and Windows Store” i zajął pierwsze miejsce. Organizatorami przedsięwzięcia były dwie światowej klasy firmy: Unity i Microsoft.

To już kolejny konkurs, w którym wystartowali rzeszowscy twórcy aplikacji mobilnych i stron internetowych. Ich projekt „Freddy” to gra o ciekawej fabule i oryginalnej grafice, w której główny bohater stara się uciec z tajemniczego laboratorium. Zespół MobiTouch ze swoim projektem, rywalizował w konkursie „Windows Phone 8 and Windows Store”, w którym wzięło udział około tysiąc firm z całego świata. W nagrodę zwycięzcy w kategorii Windows Store otrzymali 30 000 dolarów. Konkurs miał na celu wyłonienie najciekawszych i najbardziej innowacyjnych gier, które powstały pod system Windows Store lub też Windows Phone, a przy ich tworzeniu wykorzystano oprogramowanie Unity.

Rzeszów stolicą nowoczesnych technologii?
Kilkadziesiąt firm działających w branży IT, wielu młodych i zdolnych informatyków, którzy odnoszą sukcesy – to powody, dla których Podkarpacie coraz częściej określane jest mianem zagłębia informatycznego kraju. To bardzo cenne, że prosperujące tutaj firmy, takie jak MobiTouch, pokazują jak niewielkie i często stawiające pierwsze kroki w biznesie podmioty mogą odnosić sukcesy na skalę światową. Jako Klaster IT staramy się wspierać i dopingować młodych przedsiębiorców. Ponadto działamy na rzecz stworzenia korzystnych warunków rozwoju, które umożliwią nowym firmom lepszy start na rynku – twierdzi Wojciech Materna, Prezes Stowarzyszenia Informatyka Podkarpacka, koordynator Klastra IT.

Przypomnijmy, że ten projekt MobiTouch ma na swoim koncie także inne osiągnięcia. Kilka tygodni temu, zdobył drugie w konkursie Microsoft’u „Twoja firma, Twoja szansa na sukces”. Firma powstała w ramach Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości w Rzeszowie. Należy również do Klastra IT działającego w południowo-wschodniej Polsce.

Wojciech Materna

 

50000 Pozostało znaków