Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Rzeszowska firma nagrodzona przez Microsoft

Rzeszowska firma nagrodzona przez Microsoft

MobiTouch – firma założona przez studentów z Rzeszowa – znalazła się w gronie zwycięzców prestiżowego konkursu „Twoja firma, Twoja szansa na sukces”, którego organizatorem był Microsoft. W kategorii Aplikacji konsumenckich zdobyła II miejsce.

O nagrodę główną rywalizowało ponad 100 firm z całego kraju, w tym między innymi: Legimi, Travelplanet.pl, InventCore, eLeade czy Cognitum. Rozgrywka toczyła się w dwóch kategoriach – Biznes oraz Aplikacja konsumencka. W czasie gali finałowej zaprezentowano 10 najlepszych projektów na platformy Windows 8, Windows Phone 8 i Windows Azure. Wśród wyróżnionych znalazła się gra „Freddy” – projekt zespołu MobiTouch, który ostatecznie zajął drugie miejsce w konkursie.

Rzeszowska firma nagrodzona przez Microsoft


Ucieczka Freddy’ego

„Freddy” to gra o ciekawej fabule i oryginalnej grafice, a jej głównym bohaterem jest sympatyczna żaba. Pomysł MobiTouch łączy w sobie motywy zręcznościowe oraz przygodowe. Premiera Freddy’ego będzie miała miejsce jeszcze tej jesieni. Mimo to twórcy gry nadal nad nią pracują i przygotowują się do udziału w kolejnych międzynarodowych rozgrywkach. Drugie miejsce w konkursie Microsoft’u to powód do zadowolenia, ale również impuls mobilizujący do dalszego działania. Jestem przekonany, że jeżeli MobiTouch będzie nadal rozwijać się w takim tempie, to przed tą firmą jeszcze wiele sukcesów – podsumowuje Wojciech Materna, Prezes Stowarzyszenia Informatyka Podkarpacka.
To nie jedyne osiągnięcie na koncie zespołu MobiTouch. Niedawno zajęli oni wysoką lokatę w konkursie Imagine Cup. Wtedy drużyna pod nazwą Touch the Future stworzyła wciągającą grę miejską, opierającą się na rozszerzonej rzeczywistości, przy jednoczesnym wykorzystaniu innowacyjnych technologii. Kilka tygodni później firma wystartowała w konkursie Isobar Create Warsaw, gdzie za zadanie miała stworzenie w ciągu 30 godzin prototypu aplikacji mobilnej wykorzystującej NFC. Zespół z Rzeszowa okazał się najskuteczniejszy i wygrał warszawski maraton programistyczny

Wojciech Materna, Prezes Stowarzyszenia Informatyka Podkarpacka

 

50000 Pozostało znaków