Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Featured

Podkarpaccy strażacy zaangażowani w pomoc humanitarną

Zaangażowanie podkarpackich strażakówPodkarpaccy strażacy angażują się w pomoc humanitarną od samego początku wojny w Ukrainie.

Od ponad trzech tygodni każdej doby w działania te zaangażowanych jest ponad 500 strażaków OSP i PSP.


Zaangażowanie podkarpackich strażaków


Pomagamy na punktach granicznych i recepcyjnych. Koordynujemy działania związane z transportem autobusowym oraz kolejowym na dworcach. Od samego początku dysponujemy autokarami, którymi przewozimy uchodźców z punktów granicznych do punktów recepcyjnych, a później na terytorium całego kraju. Tych kursów zrealizowaliśmy już tysiące – podkreślają strażacy. – Naszą misją jest ratowanie życia i zdrowia ludzkiego a także pomoc osobom potrzebującym. Cały czas pomagamy i pomagać będziemy tak długo, jak będzie potrzeba.

Dodatkowo, w newralgicznych miejscach, czyli między innymi na przejściach granicznych, w punktach recepcyjnych oraz przy dworcach kolejowych PSP ustawiła blisko 60 ogrzewanych namiotów.

Działania strażaków to nie tylko pomoc humanitarna. Od samego początku wspierają naszych kolegów strażaków z Ukrainy. Równolegle z działaniami humanitarnymi odbyła się zbiórka sprzętu ratowniczo-gaśniczego dla ukraińskich ratowników. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu strażaków ochotników i strażaków Państwowej Straży Pożarnej do Ukrainy zostało dostarczonych ponad 2300 palet ze sprzętem dla tamtejszych ratowników. Ukraińcy strażacy otrzymali także blisko 180 samochodów ratowniczo-gaśniczych.

Początkiem marca ruszyła także akcja zbiórki sprzętu i wyposażenia strażackiego przekazywanego od strażaków z całego świata. W tej chwili na stronę ukraińską trafiło już blisko 550 palet sprzętu przekazanego przez międzynarodową społeczność strażaków.

Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie

50000 Pozostało znaków