Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Featured

Niepełnosprawne dzieci z Ukrainy znalazły schronienie na Podkarpaciu

 Mali pacjenci z Ukrainy znaleźli schronienie na PodkarpaciuMali pacjenci z Ukrainy znaleźli schronienie na Podkarpaciu

26 karetek wzięło udział w transporcie niepełnosprawnych dzieci z Krzywego Rogu z obwodu dniepropietrowskiego na Ukrainie. Łącznie, wieczornym pociągiem do Przemyśla dotarło ponad sto osób.

Docelowym miejscem podróży młodych mieszkańców Ukrainy są Niemcy. Zanim jednak tam trafią, pierwszą pomoc i wsparcie otrzymają w Stalowej Woli, gdzie od początku marca działa punkt recepcyjny dla dzieci. Transport pacjentów koordynuje Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego.

 Mali pacjenci z Ukrainy znaleźli schronienie na Podkarpaciu

To szeroko zakrojona operacja, gdyż uciekające przed wojną dzieci są w różnym stanie zdrowotnym. Dlatego – aby zapewnić im bezpieczną podróż – zaangażowano 26 ambulansów, głównie z Podkarpacia, choć wsparcie zaoferowali także ratownicy z Katowic oraz medycy z podmiotów prywatnych. Już na dworcu w Przemyślu odbył się wstępny triaż, wykluczający ewentualną konieczność udzielenia opieki medycznej na tym etapie. Transportem pozostałych osób, które w podróży nie wymagały specjalistycznej asysty, zajęli się funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej.
Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie

50000 Pozostało znaków