Orszak Trzech Króli - Jasło 2024

Orszak Trzech Króli przemaszerował ulicami Jasła

Tradycji stało się zadość. 6 stycznia w samo południe, w kościele oo. Franciszkanów w Jaśle, mszą świętą rozpoczęły się największe uliczne jasełka.
Miasto Jasło dołączyło do ponad 800 miejscowości w Polsce i na całym świecie, w których organizowane są uliczne jasełka. Tegoroczne hasło brzmiało „W jasełkach leży!”. FOTORELACJA

ORSZAK TRZECH KRÓLI W JAŚLE

Orszak wyruszył spod Kościoła OO. Franciszkanów. Poprowadzony został przez Trzech Króli symbolizujących trzy kontynenty – Europę, Azję i Afrykę. Trasa orszaku przebiegała ulicami 3 Maja, Kołłątaja, Kościuszki, aż do Rynku, pod kolegiatę pw. Najświętszej Maryi Panny w Jaśle (kościół farny) – gdzie miało miejsce zakończenie.

Przemarsz Orszaku Trzch Króli w Jaśle

W programie artystycznym wykonano: scenę walki dobra ze złem (młodzież z Zespołu Szkół nr 4 w Jaśle), adorację żłóbka i pokłon trzech króli oraz kolędowanie z kapelą ludową „Trzcinicoki”.
Organizatorzy orszaku: jasielskie parafie, Miasto Jasło oraz Jasielski Dom Kultury.

red.