Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Zawodnicy JSC na biegu Icebug Winter Trail

Zawodnicy JSC na biegu Icebug Winter TrailIcebug Winter Trail to jedna z zimowych imprez biegowych sygnowana przez znaną markę trailową. Bieg był rozgrywany 13.02.2016 r. w Nowym Targu na gorczańskim szlaku wiodącym na najwyższy szczyt tegoż pasma – Turbacz (1310 m n.p.m.).

Chociaż w całej Polsce śniegu jak na lekarstwo, akurat w Gorcach było go tyle ile trzeba. Dwa dni przed biegiem spadł świeży biały puch, a w nocy przytrzymał mróz, więc warunki na trasie były takie jak powinny być na tą porę roku. Zima w Gorcach zdecydowanie dopisała. Nie było przesadnie zimno zaś co jakiś czas zza chmur wychodziło słońce, stwarzając wręcz bajkowy klimat. Uroki Podhala, Gorców, jak również Tatr zostały zaprezentowane w pełnej krasie.
Uczestnicy zawodów mieli do wyboru trzy rodzaje tras: 21 km (+ 1010 m. /- 1010 m) , 11,5 km (+ 600 m. /- 600 m) oraz 6 godzin z mapą.

Początek biegu odbywał się po asfaltowej drodze, następnie zaśnieżoną leśną drogą na przemian z mocnymi podbiegi i wypłaszczeniami zawodnicy z każdym krokiem wspinali się coraz wyżej. Im bliżej najwyższego punktu tym śniegu było coraz więcej. W pobliżu szczytu Turbacz (1310 m n.p.m.) na którym był punkt kontrolny, śnieg był głęboki i bardzo grząski. Po zaliczeniu tego najwyższego punktu oraz przebiegnięciu przez bramkę, na której zczytywany był czas, było już tylko w dół z jednym małym wyjątkiem. Ostatni kilometr to ciężki podbieg i krótki ostry zbieg po grząskim śniegu wzdłuż wyciągu na Długiej Polanie, gdzie na dole ulokowana była linia mety.
Klasyfikacja osób odbywała się w kategorii open w podziale na mężczyzn i kobiety. Zawodnicy, którzy ukończyli bieg otrzymywali pamiątkowy medal, zaś pierwsze trzy osoby w kategoriach open otrzymywały dyplomy i nagrody rzeczowe.
Na starcie zawodów stanęło 433 zawodników w tym 273 na najdłuższym dystansie, 84 zawodników na 11,5 km oraz 75 zawodników na trasie 6 godzinnej z mapą.
Zawodnicy Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów wystartowali na dwóch dystansach. Ewelina Borowska-Pawluś wybrała dystans 11,5 km i ukończyła go na 6 miejscu z czasem 1godz 24min 00sek.
Ewelina Borowska-Pawluś
Pozostali zawodnicy Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów wybrali opcję 21 km.
Najlepszy okazał się Łukasz Szumiec, który ukończył bieg na 9 miejscu z czasem 1godz 50min 51sek.
Łukasz Szumiec
Bardzo dobre 16 miejsce zajął Sławomir Walaszczyk uzyskując czas 1godz 57min 12sek, zaś ponad minutę za nim przybiegł Marcin Węgiel z czasem 1godz 58min 51sek zajmując 19 miejsce.

Sławomir Walaszczyk
Maciek Żyra zajął 32 miejsce z czasem 2godz 06min 13sek, Jarosław Borda-Sieczkowski był 62 z czasem 2godz 16min 20sek, Mirosław Pawluś przybiegł na 74 miejscu z czasem 2godz 18min 10sek natomiast Przemysław Myśliwiec uplasował się na 87 miejscu z czasem 2godz 20min 59sek.
Mirosław Pawluś
Bieg na 21 km wygrał Bartosz Gorczyca ze Skołyszyna reprezentant klubu Salco Sport Team. Pokonanie całej trasy zajęło mu 1godz 38min 30sek.