Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Featured

Gratulacje dla Mistrza Świata w karate kyokushin

Gratulacje dla Mistrza Świata w karate kyokushinKamil Mastaj, zawodnik Jasielskiego Klubu Kyokushin Karate, który w listopadzie wywalczył złoty medal

na mistrzostwach świata w Krakowie oraz jego trener shihan Tadeusz Krygowski, odebrali gratulacje z rąk Ryszarda Pabiana, burmistrza Jasła.

Kamil Mastaj obecnie mieszka w Krakowie i tam też trenuje, jednak jak zawsze, również i teraz podkreśla, że jego osobowość i cele w życiu zostały wyznaczone tu w Jaśle, właśnie dzięki treningom karate kyokushin. Pod koniec listopada Kamil zdobył złoty medal pokonując w finałowej walce Ishaqa Mohammeda Alfadhila z Iranu. – Dopiero kilka dni temu to do mnie dotarło, że zostałem najlepszym zawodnikiem świata. Teraz już zdaję sobie sprawę jak wielki to sukces i już wyznaczam sobie kolejne cele – mówi mistrz świata. – Karate jest dla mnie wszystkim, to moja pasja, która ukształtowała całe moje życie, charakter – dodaje.

W spotkaniu uczestniczył również pierwszy trener Kamila shihan Tadeusz Krygowski, prezes Jasielskiego Klubu Kyokushin Karate. – Zawsze będę wspierał Kamila, bo jest to nie tylko niezwykły sportowiec, ale też niezwykły człowiek. Utalentowany, ale przede wszystkim pracowity i konsekwentny. Chciałbym by mógł spotkać się z naszymi zawodnikami i przekazać im to, jak wiele pracy, jak wiele wysiłku, trzeba włożyć w to, by osiągnąć sukces – mówił podczas spotkania Tadeusz Krygowski.

Gratulacje dla Mistrza Świata w karate kyokushin

Trening i spotkanie z mistrzem świata z pewnością byłoby marzeniem wielu młodych karateków. Tymczasem nowe obostrzenia nieco to ograniczają, ale jasielski klub będzie chciał takie spotkanie zorganizować jeszcze w tym roku.

Tytuły wywalczone przez Kamila Mastaja:
mistrz świata (2021),
mistrz Europy (2021),
trzykrotny wicemistrz Europy (2015, 2017, 2018),
dwukrotny brązowy medalista mistrzostw Europy (2016, 2019),
mistrz Polski (2020),
wicemistrz Polski (2017),
dwukrotny brązowy medalista mistrzostw Polski (2018, 2019),
młodzieżowy mistrz Polski (2014).

Jeszcze raz składamy serdeczne gratulacje zarówno Kamilowi, jak i jego trenerowi.

Urząd Miasta w Jaśle

50000 Pozostało znaków