Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Featured

ZUS ostrzega: sprawdź dokładnie szkolenie! Nie daj się nabrać.

ZUS ostrzega: sprawdź dokładnie szkolenie! Nie daj się nabrać.Uwaga na firmy proponujące szkolenia i pomoc w pisaniu wniosków o dofinansowanie inwestycji poprawiających bezpieczeństwo w pracy. Darmową pomoc przy sporządzaniu tego typu wniosków można otrzymać z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.


Przybywa ofert szkoleniowych dotyczących pisania wniosków o dofinansowanie inwestycji poprawiających bezpieczeństwo w pracy w ramach programu prewencji prowadzonego przez ZUS.Jak można przeczytać w opisach szkoleń, mają być one prowadzone przez ekspertów oceniających projekty inwestycji ze strony Centralnego Instytutu Ochrony Pracy Państwowego Instytutu Badawczego. Część firm oferuje dodatkowo pisanie wniosków, oczywiście za wynagrodzeniem.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych doradza zachowanie ostrożności w korzystaniu z takich form pomocy związanych z pisaniem wniosków o dofinansowanie inwestycji
w bezpieczeństwo w pracy.
Eksperci CIOP-PIB oceniający wnioski zobowiązani są do zachowania bezstronności i nie mogą uczestniczyć w tego typu komercyjnych szkoleniach - (Agnieszka Prajsnar –rzecznik prasowy oddziału ZUS w Jaśle).

lekcje z zus
Bezpłatną pomoc i konsultacje w zakresie „Programu dofinansowania”, w tym wyjaśnienia dotyczące dokumentów, które należy złożyć, oferują specjaliści z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
- Osoby, które mają jakiekolwiek problemy z wypełnieniem wniosku o dofinansowanie lub mają co do tego wniosku jakiekolwiek pytania, zawsze mogą zwrócić się do specjalistów z ZUS z prośbą o ich wyjaśnienie. Zakład nie odrzuca dokumentów z powodu znajdujących się w nim błędów. Wszystkie nieścisłościwyjaśniamy kontaktując się z klientem, tak by całość wniosku była poprawna – wyjaśnia Małgorzata Nietopiel, Dyrektor Departamentu Prewencji
i Rehabilitacji ZUS.
Program dofinansowania inwestycji poprawiających bezpieczeństwo w pracy skierowany jest do wszystkich przedsiębiorców – płatników składek, ze szczególnym uwzględnieniem mikro, małych i średnich firm. Możliwe dofinansowanie to od 20 do 90 proc. całości przedsięwzięcia. W ramach programu można uzyskać do 500 tys. zł. Wszelkie informacje na temat programu wraz z formularzem wniosku można znaleźć na stronie www.zus.pl.
Agnieszka Prajsnar
Rzecznik prasowy
Oddziału ZUS w Jaśle

50000 Pozostało znaków