Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Featured

Zachwycili publiczność

Zachwycili publiczność - Nieczęsto mi się to zdarza, ale nie wiem co powiedzieć. Chciałem wam bardzo pogratulować. Pierwszej rzeczy, czyli talentu, ale to nie wasza wina, że go macie, bo to jest dar od Pana Boga i przepięknie mu za ten dar dziękujecie. Bo nie można piękniej Panu Bogu podziękować, jak tylko w taki sposób – rozwijając swój talent – mówił wzruszony ks. dr Zbigniew Pałka, proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Jaśle.


Koncert pt. ”Miłosierdzie Boże wyśpiewać chcę” odbył się 19 czerwca br. w kościele na osiedlu jasielskiej Rafinerii. Wystąpili w nim soliści, recytatorzy oraz zespół Fermata z Jasielskiego Domu Kultury. W programie znalazły się utwory: „Kantyczka”, „Cóż Ci oddam”, „W cieniu Twoich rąk”, „O, happy day”, „List”, „Uwielbiaj duszo” oraz „Szukałem was”. Śpiewy przeplatane były deklamacją wierszy („Krew płynie”, „Szukają”, „Niecierpienie”, „Żebym nie zasłaniał” oraz „Szukałem nieba”) w wykonaniu recytatorów Jasielskiego Domu Kultury: Igi Ziemby, Marka Śliwy oraz Katarzyny Lechowskiej. Młodzi artyści zachwycili nie tylko księdza proboszcza, ale także publiczność. Wielkie brawa zachęciły ich do bisu. Dzięki temu w kościele ponownie zabrzmiało „O, happy day”.

5
Recytatorów oraz zespół przygotowały Helena Gołębiowska, wicedyrektor, instruktor teatralny i Ewa Grzebień, instruktor muzyki JDK. - Wielkie gratulacje i podziękowania dla was, waszych opiekunów, pań, które was przygotowują i panów akustyków za pracowitość, bo efekt jest wspaniały. Słowami tego nie da się wyrazić, ale to jest talent plus ogrom pracy i wytrwałości i tego wam serdecznie gratuluję – dodał na zakończenie proboszcz.

kp (JDK)

50000 Pozostało znaków