Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Featured

Wsparcie dla przedsiębiorców w dobie pandemii

pakiet pomocowyOd samego początku pandemii Miasto Jasło dokłada wszelkich starań, aby możliwe najpełniej pomóc lokalnym przedsiębiorcom dotkniętym wprowadzanymi przez rząd obostrzeniami i restrykcjami sanitarnymi.

Jako jeden z pierwszych samorządów na Podkarpaciu, Miasto wprowadziło, w oparciu o zapisy tzw. tarczy antykryzysowej, wsparcie w postaci ulg i zwolnień w lokalnych podatkach oraz należnościach z tytułu opłaty czynszowej.

Na mocy przyjętego Jasielskiego Pakietu Pomocowego, uruchomiono pomoc w postaci umorzenia lub obniżki czynszu za lokale należące do miasta oraz przesunięto termin płatności rat podatku od nieruchomości, a także wprowadzono zwolnienia z podatku od nieruchomości.

Na podstawie wprowadzonych unormowań pomoc przyznano 72 podmiotom w tym:
• 59 w zakresie umorzenia należności z tytułu najmu lokali użytkowych oraz gruntów związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą – na kwotę ponad 95 tys. zł
• 13 w zakresie zwolnienia z podatku od nieruchomości – na kwotę ponad 23 tys. zł
Łączna kwota udzielonej z tego tytułu pomocy wyniosła ponad 119 tys. zł.

Miasto starało się pomóc także poprzez zapewnienie stałej, możliwie najmniej ograniczonej obsługi przedsiębiorców w zakresie CEIDG. Praktycznie jako jedyni nie ograniczaliśmy klientom dostępu do bieżącego załatwiania spraw związanych z CEIDG. Sprawy z tego zakresu, podobnie jak związane z potwierdzaniem profili zaufanych, przez cały czas można swobodnie załatwiać w naszym urzędzie.

Skorzystaj z pomocy
Obecnie w ramach Jasielskiego Pakietu Pomocowego można stosować wobec przedsiębiorców jedynie pomoc w stosunku do należności pieniężnych z tytułu oddania nieruchomości w najem, dzierżawę lub użytkowanie. Na wniosek dłużnika, mogą one być umarzane, terminy ich spłaty mogą zostać odroczone lub płatność tych należności może zostać rozłożona na raty. Pomoc tę można przyznać nie później niż do 31 grudnia 2020 r. Niemniej jednak na bieżąco analizujemy sytuację i w zależności od dalszych wydarzeń rozważamy możliwość przedłużenia tego terminu poprzez wystąpienie do Rady Miejskiej Jasła z wnioskiem o zmianę uchwały w tym zakresie.

Wsparcie rządu dla przedsiębiorców
Tzw. tarcza antykryzysowa to kompleksowy pakiet działań rządu, którego głównym zadaniem jest przeciwdziałanie społeczno-gospodarczym skutkom pandemii COVID-19. Wśród nich jest wiele różnorodnych rozwiązań przygotowanych i realizowanych m.in. przez resort finansów, urzędy pracy, ZUS i Polski Fundusz Rozwoju. W wyszukaniu pomocy adresowanej do konkretnego podmiotu bardzo pomocne są dedykowane tarczy antykryzysowej strony internetowe, takie jak prowadzona przez Ministerstwo Cyfryzacji strona www.gov.pl (zakładka tarcza antykryzysowa) oraz platforma uruchomiona przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego pod adresem http://tarcza.podkarpackie.pl Znaleźć tam można wszystkie aktualne formy pomocy oraz podmioty udzielające wsparcia.

Kontakt
Przypominamy, że wszelkie uwagi, sugestie i wnioski dotyczące wsparcia dla przedsiębiorców można zgłaszać mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz telefonicznie do Wydziału Wspierania Przedsiębiorczości pod numer 13 44 86 371. Każda reakcja będzie cennym źródłem informacji niezbędnych do podejmowania skutecznych działań w zakresie wspierania lokalnej przedsiębiorczości.

Urząd Miasta w Jaśle

Portal miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które są niezwiązane z tematem, zawierają wulgaryzmy, reklamy czy też treści obrażające inne osoby. Użytkowniku ponosisz odpowiedzialność za treść swoich komentarzy zgodnie z Polskim Prawem oraz normami obyczajowymi.

50000 Pozostało znaków