Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

„Trzeźwe popołudnie” w powiecie jasielskim

hjf

Wczoraj policjanci jasielskiej drogówki prowadzili działania pod kryptonimem „Trzeźwe popołudnie”.

Funkcjonariusze skontrolowali ponad tysiąc pojazdów. Zwracali szczególną uwagę na trzeźwość kierowców, przestrzeganie obowiązku jazdy z zapiętymi pasami bezpieczeństwa, sprawdzali również czy dzieci są przewożone w fotelikach ochronnych.
Akacja „Trzeźwe popołudnie” rozpoczęła się o godz. 14. W wyznaczonych punktach na drogach powiatu jasielskiego, funkcjonariusze wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości prowadzili działania, których celem była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. W tych miejscach policjanci ruchu drogowego kontrolowali możliwie największą liczbę pojazdów.
W czasie prowadzonych działań funkcjonariusze skontrolowali ponad tysiąc samochodów. W trakcie kontroli ujawnili jednego kierowcę, który prowadził osobowego forda w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna został zatrzymany w Jaśle na ul. Lwowskiej przy rondzie Solidarności. Oprócz stanu trzeźwości policjanci sprawdzali również czy kierowcy i pasażerowie stosują się do obowiązku używania pasów bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w fotelikach ochronnych. W najbliższym czasie zostaną przeprowadzone kolejne takie działania.
Przypominamy, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie po użyciu alkoholu (gdy zawartość alkoholu we krwi wynosi od 0,2 do 0,5 promila) skutkuje odpowiedzialnością za wykroczenie. Konsekwencją skazania może być kara aresztu, grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów na czas od sześciu miesięcy do trzech lat.
Natomiast kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości (gdy zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila) to przestępstwo zagrożone karą pozbawienie wolności do dwóch lat, ograniczenia wolności lub grzywny oraz zakazem prowadzenia pojazdów na czas od roku do dziesięciu lat.
W minionym roku na drogach powiatu jasielskiego nietrzeźwi kierowcy byli sprawcami 8 wypadków drogowych. Wskutek tych zdarzeń 3 osoby poniosły śmierć, a 15 zostało rannych. Policjanci zatrzymali 603 nietrzeźwych kierujących, tj. o 91 więcej niż w 2012 r.

KPP w Jaśle

50000 Pozostało znaków