Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Featured

Trudne wybory czyli żywieniowy stres przy kasie

Trudne wybory czyli żywieniowy stres przy kasie24 stycznia 2020 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle z Karolina Panek, dietetyczką z gabinetu Dietetycznego Bonne Santé w Jaśle,

Rozmawialiśmy o tym co jeść i co kupować, by być świadomym konsumentem.
Na zdrowie wpływa styl naszego życia. Prawidłowe żywienie dostarcza organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych w odpowiednich ilościach i proporcjach – powiedziała na wstępie K. Panek.
Nieprawidłowe odżywianie zwiększa ryzyko występowania wielu chorób. Odpowiednia dieta może zdecydowanie poprawić efektywność naszego życia i zredukować, a nawet zniwelować prawdopodobieństwo ich pojawienia się. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się o najczęściej popełnianych błędach w trakcie robienia zakupów takich jak: brak wcześniej przygotowanej i przemyślanej listy, dobieranie produktów przy kasie, uleganie promocjom i emocjom towarzyszącym przy oglądaniu kolorowych opakowań. A jakich podstawowych zasad należy przestrzegać dokonując zakupów?
Przede wszystkim nie kupować na zapas, wybierać świeże produkty, czytać dokładnie etykiety.

Trudne wybory czyli żywieniowy stres przy kasie
Dietetyczka wyjaśniła także, co oznaczają informacje na opakowaniach: „należy spożyć przed…” i „należy spożyć do…”, czym jest produkt ekologiczny i jakie są jego oznaczenia, czym się należy kierować kupując żywność oraz czy rzeczywiście artykuły light i fit są takie zdrowe, jak przekonują producenci i reklamodawcy.
Spotkanie było niezwykle cenną lekcją o żywieniu, bo nigdy dość wiedzy o tym, co stanowi podstawę naszego życia.

50000 Pozostało znaków