Jasło

Tworzenie stron internetowych Jasło

Featured

Potrójny sukces R-Revolution

R-revolutionMiejsce I na XIII Przeglądzie Tanecznym „Pasikonik” w Mielcu, druga lokata na XXII Mikołajkowych Spotkaniach Tanecznych w Krośnie oraz miejsce III na XIV Andrzejkowych Spotkaniach Tanecznych w Jaśle, to ostatnie sukcesy jasielskiej grupy tanecznej R-Revolution, działającej przy Jasielskim Domu Kultury.

- Takie sukcesy są dla zespołu bardzo ważne, bo to oznacza, że ich praca wykonana w ciągu roku jest doceniona przez ludzi, którzy na co dzień pracują w profesjonalnych teatrach tańca lub są wybitnymi pedagogami w tej dziedzinie – cieszy się Katarzyna Korona, która prowadzi „Erki” od momentu ich powstania, czyli do 2008 roku.
W ciągu tych kilku lat działalności dziewczyny zdobyły wiele prestiżowych nagród i wyróżnień na przeglądach, festiwalach i turniejach tanecznych. Ich występy uświetniły także imprezy kulturalne nie tylko w regionie, ale również za granicą, m.in. na Słowacji i w Czechach.

Obecnie grupa (Edyta Kamińska, Paulina Rolek, Paulina Setlak, Angelika Smagacka, Sandra Wojdyła i Anna Żyrek) pracuje nad nowym układem, do którego choreografię przygotował jaślanin Tomasz Kudłacz, tancerz w Teatrze Sztuk Wielu w Warszawie. Nowe pomysły na swoje autorskie choreografie mają również same tancerki, ale efekt ich pracy zobaczymy dopiero w kwietniu 2015 roku na VII Jasielskiej Scenie Tańca. R-Revoluyion współpracuje także z działającym w JDK zespołem wokalnym „Fermata”. – Przed nami dużo pracy i kolejne miesiące spędzone na sali tanecznej, po to, aby dostarczyć naszej publiczności fantastycznych emocji i pokazać, że taniec to nasza pasja – dodaje K. Korona.

kp (JDK)

50000 Pozostało znaków